fb pixel Hit internetu Bernie Sanders: Sedící senátor v palčácích vydělal charitě desítky milionů korun – G.cz
Vyhledávání

Hit internetu Bernie Sanders: Sedící senátor v palčácích vydělal charitě desítky milionů korun

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Internetový humor má bezesporu jepičí život a většina memes zemře přesně ve chvíli, kdy se je rozhodnete použít v praxi. A pak jsou tu korporace a marketéři, kteří kvalitní humor dokáží pohřbít tlačítkem „sdílet“. Jasným příkladem je fotografie odpočívajícího senátora Bernieho Sanderse z prezidentské inaugurace Joea Bidena, z níž se stal fenomén, jenž nakonec pomohl vybrat 1,8 milionu dolarů na charitu.

Martin Miko
Martin Miko 29.1.2021, 10:55

Senátor v palčácích vydělává miliony

Americký senátor za stát Vermont, který se chtěl stát příštím demokratickým prezidentem USA. Takhle nějak bychom mohli definovat 79letého Bernieho Sanderse, jenž se stal hitem internetu. A přitom mu k tomu stačilo sednout si na židličku v palčácích během inaugurace Joea Bidena. Kdyby se toto stalo na jaře nebo v létě, tak by se z Bernieho pravděpodobně stal prezident, a ne jenom internetová celebrita, která je všem pro smích. Koláže s americkým senátorem se během pár dnů dostaly i do České republiky; jenže pak už toho bylo moc - použil je i Kaufland ke své propagaci a humoru byl konec.

Ze sedícího Bernieho Sanderse zbyde během pár dnů jenom památka v útrobách internetu, protože ho nahradí něco dalšího, co půjde namontovat jak ke Simpsonům, tak do ringu UFC. Na to se můžete v těchto dobách, kdy většina západního světa sedí 12 hodin denně u počítače, spolehnout.

Bernie si z toho, že si z něj lidé dělají legraci, pravděpodobně moc nedělá. Díky prodeji oblečení, merche a dalších výrobků s jeho motivem totiž nevědomky pomohl charitativním organizacím ve státě Vermont získat neuvěřitelných 1,8 milionu dolarů, což je v přepočtu skoro 40 milionů korun. Autorem fotografie je fotograf Brendan Smiealowski, jenž je ze současného „boomu“ kolem Bernieho fotky v šoku. Svůj vlastní příběh mají i jeho palčáky, které upletla Jennifer Ellis, jež se živí jako učitelka. Od té doby se z ní stala velmi poptávaná umělkyně, která nemá o zakázky nouzi. Navíc v souvislosti s tím začaly plést i další ženy jako například Tobey King z Texasu, jež upletla postavu Sanderse s rouškou a následně ji prodala za neuvěřitelných 20 tisíc dolarů.

V následující galerii naleznete ty nejlepší a možná i pár nejhorších koláží s Bernie Sandersem, který pobavil celý svět. Podařilo se mu například i uškrtit Conora McGregora nebo vystát frontu v Kauflandu.

Která z koláží Bernieho Sanderse vás nejvíce pobavila? Napište nám do komentářů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články