„Hippokratova přísaha? Znám, ale nějak mě nezaujala": 20 nejlepších hlášek Dr. House, nejcyničtějšího lékaře na Vicodinu

Obrázek uživatele arian.ebrahimi
11.06.2019, 12:47

Dnes slaví své 60. narozeniny britský herec, spisovatel a zpěvák Hugh Laurie, který se celosvětově proslavil díky geniální roli věčně cynického, ale inteligentního Dr. Gregoryho House. Seriál, který dokázal, že pořady z nemocničního prostředí nemusí být jen natahované vztahové telenovely, nám kromě postavy House přinesl i řadu jeho nesmrtelných hlášek. Těch 20 nejlegendárnějších jsme pro vás sesbírali do naší galerie.

Kvůli kulhání skoro přišel o koleno

Každý, kdo někdy na Dr. House koukal, si zajisté pamatuje, že cynický lékař kvůli chybějícímu svalu v noze, který mu byl po infarktu odebrán, neustále kulhal, a zatímco v jedné ruce svíral svou věrnou hůl, v té druhé měl vždy ampulku s návykovým Vicodinem, který mu pomáhal od bolesti.

Ne všichni ale vědí, že Houseovo chronické kulhání mělo svou dohru i v reálném životě - představitel House, Hugh Laurie, si kvůli hranému kulhání velice vážně poškodil koleno, a dokonce se musel na jeho nátlak seriál ukončit o jednu sérii dříve, jelikož mu podle skutečných lékářů jinak hrozila operace. Kromě fyzických následků, které se Laurie pokoušel zmírňovat jógou, poškodilo hraní House i hercovu psychiku. Kdykoliv se prý od té doby objevil na place, automaticky začal podvědomě kulhat, i když již dávno nemusel.

Na roli ale Laurie dodnes rád vzpomíná. Jestli to máte stejně, můžete si připomenout jeho 20 nejlegendárnějších hlášek v následující galerii...

A tady si můžete přečíst 10 geniálních hlášek ze seriálu Přátelé.


Komentáře

Doporučeno pro vás