Hezcí populární lidé řeší vztahy pomocí cynismu: Deštivý den v New Yorku je dalším generickým filmem Woodyho Allena – G.cz
Vyhledávání

Hezcí populární lidé řeší vztahy pomocí cynismu: Deštivý den v New Yorku je dalším generickým filmem Woodyho Allena

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Každý rok jeden film s hezkými herci, kteří jsou v kurzu. Jako kulisu půvabnou světovou metropoli, humorný vztahový guláš a do dialogů velkou hrst cynismu. To je mustr, podle kterého Woody Allen točí filmy už 10 let. Jeho novinka Deštivý den v New Yorku na tom nic nemění a záleží jen na vás, jestli vám to vadí, nebo ne.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.9.2019, 13:45

50x a stále stejně

Nechceme být negativní, ale někteří nejmenovaní režiséři se na to po Match point - Hra osudu prostě měli vykašlat. Woody Allen už 10 let točí filmy podle jasného modelu. Atraktivní mladí herci, kteří jsou mu zrovna nejsympatičtější s cynismem řeší vztahy, to vše v kulisách nějaké turisticky oblíbené metropole. Po řadě evropských velkoměst se v další své generické komedii Allen vrací do města, které jej proslavilo - do NYC.

Deštivý den v New Yorku vypráví příběh vysokoškoláků Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Dešťové kapky jim připraví nečekaná setkání a komická dobrodružství... Ashleigh dostane za úkol udělat na Manhattanu pro školní noviny rozhovor se slavným filmovým režisérem Rolandem Pollardem (Liev Schreiber). Její přítel a spolužák Gatsby, který miluje stará zákoutí New Yorku, by rád Ashleigh vzal na oblíbená místa svého rodného města.

Gatsbyho plány se bortí, když Pollard jeho dívku pozve podívat se na natáčení filmu. Ashleigh se setkává se scenáristou Tedem Davidoffem (Jude Law) i filmovou hvězdou Fraciscem Vegou (Diego Luna). Je velkým světem naprosto okouzlená. Gatsby tedy neplánovaně tráví den s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštěpačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu...

Woody Allen ve svém novém filmu nijak nevybočuje ze svého standardu. Třiaosmdesátiletý tvůrce se zkrátka rozhodl, že už bude točit jen to, co mu vyhovuje, má to rád a především, co mu funguje u věrných fanoušků. Pokud se mezi ně řadíte i vy, Deštivý den v New Yorku se vám pravděpodobně bude líbit. Elle Fanning i Selena Gomez jsou okouzlující, Timothée Chalamet možná ještě víc, navíc je i jedním z nejnadějnějších hereckých objevů posledních let.

Jestli ale nejste z těch, kteří by nejraději líbali půdo pod nohama slavného brýlatého neurotika, můžete tuhle novinku, která do českých kin vstupuje 26. září, klidně vypustit.

A tady si přečtěte recenzi na nejnovějšího Ramba, který se uzavírá celé životní sága brutálního veterána.

Podobné články

Doporučujeme

Další články