Herectvím k bohatství: toto je 5 nejlépe placených herců současnosti

Obrázek uživatele Martin Miko
24.8.2017, 11:08

Nejvyšší honoráře získávají herci, kteří se podílejí na tvorbě béčkových filmů. Tak to vyplývá z aktuálního žebříčku nejlépe vydělávajících herců světa, který každoročně zveřejňuje časopis Forbes. Žebříček se sestavuje na základě honorářů za uplynulých 12 měsíců, letos tedy za období červen 2016 až červen 2017, a platí zde pravidla, že uvedené částky jsou před zdaněním a zaplacením realizačního týmu každého herce (manažeři, poradci, agenti, advokáti). V loňském roce 2016 se nejlépe placeným hercem stal americký komik Kevin Hart. Jak vypadá letošní žebříček 5 nejlépe placených herců světa?

1) Mark Walhberg – 68 milionů dolarů

Bostonský rodák zaznamenal svůj historicky nejvyšší výdělek díky stoupajícím poplatkům ze vstupenek na filmové projekce v amerických kinech. K rekordnímu výdělku mu pomohl zejména poslední díl sci-fi filmu Transformers a komedie Táta je doma 2, ve které se mimo jiné představili i Mel Gibson a Will Ferrell. Na příští rok Walhberg plánuje dlouho očekávaný snímek Cocaine Cowboys z drogového prostředí.

2) Dwayne „The Rock“ Johnson – 65 milionů dolarů

Stejně jako v minulém roce si The Rock udržel v žebříčku druhou pozici. Akčnímu hrdinovi k opětovnému druhému místu pomohl především osmý díl ze série filmů Rychle a zběsile a filmová adaptace oblíbeného seriálu z 90. let – Pobřežní hlídka. Ve druhé polovině letošního roku se ještě v kinech objeví remake oblíbeného dobrodružného filmu Jumanji. Dwayne Johnson navíc již třetím rokem účinkuje v komediálním seriálu HBO pod názvem Hráči, který se odehrává ve sportovním prostředí.

3) Vin Diesel – 54,5 milionu dolarů

Na pole nejlépe placených herců posunula Vina Diesela především hlavní role v třetím pokračováním akčního trháku xXx: Návrat Xandera Cage a pokračování oblíbené „marvelovky“ Strážci galaxie. Spolu s The Rockem se objevil v kultovním akčním snímku Rychle a zběsile 8, který bude mít v roce 2019 deváté pokračování. Na rok 2018 je naplánován blockbuster Avengers: Infinity War, kde se objeví v roli jednoho z členů Strážců galaxie.

4) Adam Sandler – 50,5 milionů dolarů

Oblíbený americký komik Adam Sandler se do žebříčku dostal především díky velmi lukrativní smlouvě se streamovací službou Netflix, která mu umožnuje produkovat vlastní filmy pod záštitou společnosti. Co se týče hereckého obsazení, tak si Sandler v minulém roce zahrál pouze v komedii The Do Over s Davidem Spadem, která se ani neobjevila v české distribuci. Ačkoliv Sandler letos oslaví 51. narozeniny, zdá se, že neztrácí elán a hlavně vydělává rok od roku víc a víc.

5) Jackie Chan – 49 milionů dolarů

Ačkoliv je Jackie Chan z celého žebříčku pěti nejlépe placených herců tím nejstarším, má v plánu během příštího roku hrát v neuvěřitelných osmi filmových rolích. V letošním roce jich stihl „pouhých“ šest. Kromě hollywoodských trháků se Jackie Chan v posledních letech věnuje i filmovým rolím v Číně. Každopádně v loňském roce mu nejvíce vydělal film Kung Fu Panda 3 a Detektiv z Hongkongu.

A zde je nejnovější teaser na dlouho očekávaný český film Milada.


Komentáře