fb pixel Helena Vondráčková podává trestní oznámení. Už zase, asi tak posté anebo potisící? – G.cz
Vyhledávání

Helena Vondráčková podává trestní oznámení. Už zase, asi tak posté anebo potisící?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Paní “Národní bohatství” rozjíždí další z nekonečné série sporů. Aféra? Vůbec ne. Jen pachuť malichernosti, trapnosti a banality.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 12.6.2018, 08:22

iDnes informuje, že Helena Vondráčková měla zpívat v Dolních Studénkách na Šumpersku na festivalu Hudba bez hranic. Agentura MM patřící jejímu manželovi Martinu Michalovi ale koncert zrušila s odůvodněním, že pořadatel (obec) prý na plakátech nedostatečně oddělil vystoupení Vondráčkové od vystoupení Václava Neckáře. Na starostu Radima Sršně podal Michal trestní oznámení pro kvůli údajnému klamání spotřebitele, poškozování cizích práv a i vydírání.

“Panebože, je to vůbec možné?,” říkáte si v duchu. Nikoho soudného by přece nenapadlo, že ti dva budou vystupovat spolu. Napjaté vztahy Vondráčkové a Neckáře jsou dlouhodobě a všeobecně známy. “Jako normální lidé chodí pravidelně do kostela nebo do posilovny, agentura MM vlastněná manželem Heleny Vondráčkové Martinem Michalem chodí pravidelně podávat trestní oznámení na kde koho,“ komentoval to pro iDnes starosta Sršeň.

Sledujte ty závěje banalit:

Ano, vlastně je to už nuda. Předem víme, že se Vondráčková v manželově zastoupení zase bude s někým hádat, podávat oznámení, soudit… V minulosti se jen namátkou takhle pošťuchovala třeba s kritikem Janem Rejžkem, se svým bratrem Janem Vondráčkem, s časopisy a novinami Spy, Blesk, Krajské listy, Týden nebo Rytmus života, s televizí Prima, s ministerstvem spravedlnosti, s Martou Kubišovou, s Janisem Sidovským, s Pavlem Vítkem, s aktivistou Janem Šináglem… A taky s ředitelkou bratislavské Nové scény Wandou Hrycovou, která měla prohlásit, že se Vondráčková spolu s manželem “vyžívá v soudních sporech”.

K asi nejbizarnějšímu sporu došlo v květnu 2011. Vondráčková se tehdy osopila na Český rozhlas, že prý ji málo hraje. Ve stížnosti Radě Českého rozhlasu napsala, že její tvorba patří mezi národní bohatství, o které se rozhlas musí ze zákona starat. Chápete, neskromnost, se kterou někdo sám sebe označí za “národní bohatství”?! Jenže průzkum tehdy ukázal, že posluchači jsou písněmi Vondráčkové přesyceni a považují je za “obehrané”. Třeba tahle je absolutní kolovrátek:

Přesně to si myslíme i my. Tohle už přece není normální. Když slyšíme slovo “Vondráčková”, nenaskočí nám v hlavě žádná melodie, ale policejní uniformy a soudcovské taláry. Podívejte se, co se stane, když si do Googlu zadáte řetězec “helena vondráčková soud”:

319 000 odkazů! Na festivalu v Dolních Studénkách se tedy vlastně neděje nic překvapivého. Zatímco Neckář tam bude zpívat, Vondráčková se bude soudit. Už zase, pořád dokola, s každým, trapně a malicherně, kvůli absurdním nesmyslům. “Každý pořadatel, který si pozve tetu Helu, si koleduje o malér,” komentuje to hlas lidi v diskusi na iDnesu “Tak už se na ni vyprdněte, ať si zpívá doma ve vaně…”

A tady si přečtěte 84 zlých i smutných pravd o českých celebritách. Včetně Vondráčkové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články