5 důvodů, proč si nenechat ujít Český pivní festival v Praze na Letné – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč si nenechat ujít Český pivní festival v Praze na Letné

Začíná již zítra 7. května a potrvá až do třiadvacátého.​

Radek Kovanda
Radek Kovanda 6.5.2015, 16:26

​Pivní areál se rozkládá na písčité ploše pražské Letenské pláně. Jeho výměra je bezmála 4 000 m2 a pojme na čtyři tisíce návštěvníků.

Začíná ve čtvrtek a bude to velký pivní happening. Nebude to ale jenom o pivu, třebaže je na prvním místě – vedle něj se tu můžete těšit na další čtyři zásadní věci.

Co všechno vás tam tedy čeká?

1. Pivo, samozřejmě

Tohle je jen stručný přehled pivovarů a značek, které zde budou podávány výhradně z dobře vyhlazených sudů a pouze do skla, jak se na každé dobré pivo sluší a patří. Partnerem v hlavním stanu na čepu je pivovar Krušovice, jinak zde celkem budete moci ‚degustovat‘ na 180 druhů českých piv z dalších větších, středních i malých pivovarů. Můžete se zkrátka těšit na velkou pivní pestrost.

2. Jídlo, pochopitelně

Jídlo jako základ při konzumaci piva je... prostě základ. Festival letos spolupracuje s množstvím renomovaných restaurací, které nabídnou rozmanitou kuchyni – to se týká nejen specialit z různých koutů světa (včetně samořejmě té české), ale také rozličných druhů příprav i surovin. Za všechny jmenujme vyhlášené podniky Ryby & Chips, Delikatesky, Umami, PUTICA, Bejzment, U Bílého koníčka, LoVeg, U Emy Destinové...

3. Dezerty

A koho chytne mlsná, určitě si vybere z nabídky dezertů (samozřejmě i s nezbytnou kávou, popřípadě i s něčím ‚tvrdším‘) – vedle jiných, například tradičních koláčků, zde budou nepřehlédnutelné cupcaky z dílny Sweets'n'sins v několika variantách včetně té „pivní“.

4. Workshopy

Všemožného jídla se můžete nabažit nejen jeho konzumací, ale také samotným vytvářením. Pro všechny „foodies“ zde budou fungovat workshopy, kde si vyzkoušíte například tvorbu sushi, nakládaných sýrů i míchání koktejlů. Soboty jsou pak zasvěceny těm nejmenším, vyřádit se budou moci ve výtvarné dílně či tvorbě origami.

5. Koncerty a další akce​

Téměř každý den je na programu živé hudební vystoupení, a to jak odpoledne, tak i večer. A kromě koncertů se budete moc setkat i s jinými virtuozy – sládky a pivovarníky, kteří vám předvedou, jak se to které pivo správně čepuje nebo k jakému jídlu se ten který druh či styl nejvíce hodí.

A POZOR!

Jednorázové vstupné je 99 Kč na všech 17 dní festivalu, můžete se libovolně vracet a již neplatit (děti do 15 let v doprovodu rodičů to mají zdarma).

Platby se provádějí výhradně festivalovou kartou (a její dobíjení je možné jak platebními kartami, tak hotovostí).

Otevřeno bude denně od dvanácti do půlnoci, o víkendech pak již od jedenácté dopoledne.

Více info a aktuální programu najdete na www.ceskypivnifestival.cz a na facebookové stránce Českého pivního festivalu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články