fb pixel Godzilla vs. Kong: Ať vyhraje kdokoli, divák prohraje
Vyhledávání

Godzilla vs. Kong: Ať vyhraje kdokoli, divák prohraje

Zdroj: Warner Bros.

Včera vystřelil trailer na v pořadí už čtvrtý film v rámci MonsterVerse studia Warner Bros, tedy univerza, které je celé postavené na obřích monstrech z japonských padesátkových a šedesátkových monster. Ale nejen japonských. Hned za Godzillou je největším klenotem univerza King Kong, možná nejslavnější filmové monstrum vůbec. A v nejnovějším traileru si jde Kong s Godzillou po krku.

Jan Studnička
Jan Studnička 25.1.2021, 10:44

Godzilla vs. Kong

Premiéra nejnovějšího přírůstku do MonsterVerse je ambiciózně naplánována do kin na 25. března. Což pravděpodobně znamená, že do kina nepůjde nic a film se objeví jenom na HBO Max, které ale v té době ještě zdaleka nebude v Česku, takže my si na souboj Godzilly s Kongem počkáme minimálně o pár týdnů déle.

Což je škoda, protože jsme vážně zvědaví, jak odvěký zápas dvou nejslavnějších filmových monster dopadne. Trailer vypadá našlapaně a dokonce se zdá, že by s sebou mohl Kong ze svých filmů minimálně na některé souboje přitáhnout hezké počasí bez snížené viditelnosti. Což se třeba Godzille daří jenom velice zřídka. Většinou má tendenci se s ostatními monstry řezat v blizzardech, nočních bouřích a podobně.

Jedinou obavu máme z výsledku zápasu. Ve všech předchozích filmech MonsterVerse, tedy té moderní série s Kongem a Godzillou, byli oba klaďasové, a je velice nepravděpodobné, že by bitka skončila nějakým rozhodným vítězstvím. Nanejvýš se pravděpodobně budou na konci muset obě monstra spojit a jít proti nějaké větší hrozbě. Nicméně! Kdyby k tomu nedošlo, všichni víme, kdo by vyhrál.

Král je jenom jeden. All hail Kong!

MonsterVerse

Tyhle filmy provází takový zvláštní fenomén, který se objevuje u většiny takhle intenzivně popkulturních věcí. Disonance mezi diváky a kritiky. U Konga jsou obě skupiny ještě tak nějak ve shodě, ale u Godzilly se názory značně liší. Ta první se kritikům líbila, protože byla vizuálně zajímavá a šikovně vás napínala. Druhý film ukázal Godzillu v prvních několika sekundách a rozhodl se jít cestou většího, hlasitějšího a rychlejšího filmu. A diváci to absolutně milovali. Kritici překvapivě tolik ne.

Ne že by druhá Godzilla neměla chytré momenty. Celá anabáze s atomovou bombou byla hrozně dojemná, zvlášť když uvážíte, že původní Godzilla byla metaforou pro Hirošimu a Nagasaki. A tady Japonec odpaluje nukleární bombu, aby dodal Godzille energii a ona dokázala porazit zbytek monster… Hm, takže i z poslední věty asi chápete, že je to spousta hlubokého symbolismu zabaleného v debilním filmu.

Zkrátka, Godzilla z roku 2014 byla v podstatě katastrofický film, Kong byl monster verze Coppolovy Apokalypsy, Král monster už byl tak trochu anime. A máme obavu, že Godzilla vs. Kong bude taky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články