fb pixel GLOSA: Zabírá na rakovinu chemoterapie, nebo spíš nový milenec? Co bude nyní radit lékařka, která nesmí provozovat praxi? – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Zabírá na rakovinu chemoterapie, nebo spíš nový milenec? Co bude nyní radit lékařka, která nesmí provozovat praxi?

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Před časem se díky dokumentu České televize Obchod se zdravím na veřejnost dostala zpráva o existenci institutu Aktip, který se prsil nebývalými výsledky v léčbě těch nejzávažnějších onemocnění. K léčbě přistupovalo toto zařízení v čele se spoluzakladatelkou MUDr. Jarmilou Klímovou velmi, velmi „inovativně“ a nabízí se otázka, zda se vůbec dalo hovořit o léčbě, jak z dokumentu vyplynulo. O vše se tak začaly zajímat odpovědné orgány, jednat začala ale i doktorka Klímová.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 23.10.2019, 16:00

O co v celé kauze šlo, je poměrně známé. V institutu Aktip léčili pacienty s rakovinou značně nestandardními metodami. Pacientkám s rakovinou radili, ať si najdou milence, jiným zase indikovali kapky, o jejichž účinnosti farmakologové pochybují a asi jako nejzvláštnější se jeví léčba rakoviny pomocí vyměšování. Nechceme nyní posuzovat a hodnotit léčbu, to ať dělají podstatně erudovanější, ale nelze přehlédnout skutečnost, že MUDr. Jarmila Klímová v momentě, kdy se o léčebné praktiky jejího institutu začala zajímat mimo jiné Česká lékařská komora, učinila velmi rázný krok.

Lékařka, která nemůže léčit

Právě tato stavovská samospráva provedla šetření zaměřené na možnou odpovědnost členů komory za nelegální poskytování zdravotních služeb, které podle odborného posouzení bylo nutno hodnotit jako non lege artis. V této souvislosti podala revizní komise Oblastního sdružení ČLK pro Prahu 2 návrh na zahájení disciplinárního řízení s paní doktorkou. A ejhle, krátce před jednáním čestné rady komory, na kterém měl být návrh řešen, oznámila MUDr. Jarmila Klímová, že vystupuje z České lékařské komory. Disciplinární řízení se proto nekonalo. Bylo by ale obnovené, pokud by paní doktorka do ČLK opět vstoupila. Z paní doktorky je tak nyní sice majitelka lékařského diplomu, ale nesmí léčit. Právě možnost vykonávání lékařské praxe, a je úplně jedno, v jaké formě a kde, je podmíněné členstvím v komoře. Členství v komoře je nyní povinné a její vedení si za tímto stavem stojí.

Takže závěrem již zbývá jen konstatovat, že paní doktorka se tímto svým krokem stala z doktorky léčitelkou s dlouholetou praxí lékařky. Když bude chtít dál poskytovat rady, může. V tom jí nikdo nezabrání. A je vlastně pak na každém z nás, co si vybere, když onemocní. Klasickou medicínu, nebo spíš nového milence? No, nevíme, když pak půjde o život, co bude účinnější…

Poslední dobou je hodně diskutované zdraví prezidenta. Podívejte se na náš komentář, proč nám vadí, že vlastně nic nevíme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články