fb pixel GLOSA: Horší než cyklista uprostřed silnice? Jedině řidič rozvážkových služeb! – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Horší než cyklista uprostřed silnice? Jedině řidič rozvážkových služeb!

Zdroj: Profimedia

Jaro běží v plném proudu, což nutí milovníky kol opět brzdit dopravu v rámci celého Česka. My jsme jim za to nesmírně „vděční“, protože se chovají bohulibě k životnímu prostředí. V posledních letech se však objevil nový nepřítel ukázněného provozu. Řeč bude samozřejmě o řidičích rozvážkových služeb, kteří se stali novodobými piráty silnic.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 24.5.2022, 15:54

Horší než cyklisté?

Neházejme tyto uspěchané řidiče, které nejčastěji vidíme s mobilem v ruce někoho předjíždět, do jednoho pytle. Jsou to lidi jako my. Jenže na rozdíl od některých z nás jsou hnáni touhou stihnout za den co nejvíce zákazníků, aby si mohli vydělat co nejvíce peněz. Jenže vše klasicky probíhá na úkor něčeho jiného. Tím myslíme například ohrožení bezpečnosti na vozovce na jedné straně nebo vystydlé pizzy na straně druhé. Ostatně být zaměstnán jako řidič rozvážkových služeb typu Dáme jídlo nebo Košík rozhodně není jen tak. Musíte dovézt zboží/pokrm v perfektním stavu a navíc včas, abyste získali od zákazníka vysoké hodnocení na internetu a zároveň i případné dýško za dobře odvedenou práci. To samozřejmě není jen tak.

O práci „rozvozáka jídla“ se před pár měsíci psalo jako o terorizované profesi, která musí splnit spoustu kritérií (zákaznické hodnocení, dochvilnost, počet směn v měsíci atd.) k tomu, aby dosáhl slušného výdělku. Řidiči jsou tlačení k tomu, aby rozváželi rychleji a lépe a nejlépe co nejčastěji v měsíci. Zaměstnavatelé tak trochu zapomínají, že jsme všichni jenom lidé, kteří chybují a nemohou konstantně vydávat top výkony, a to především za volantem. Každý, kdo někdy řídil dálky nebo se alespoň krátkodobě živil jako řidič ví, že sedět celý den/noc za volantem je únavné. A řidiči rozvážkových služeb by o tom mohli vyprávět asi nejvíce zkušeností.

Nemůžeme se pak divit, že na ulici často potkáváme řidiče, kteří jsou kvůli rychle dovezené pizze a pár korunám navíc ochotni riskovat řidičský průkaz. O víkendech běžně ve večerních hodinách potkáte v centru města rychle jedoucí řidiče rozvážkových služeb, kteří navíc v ruce drží mobil, protože už řeší další objednávky. A toto se netýká jen jich, ale i taxikářů. I ti jsou hnáni touhou stihnout za večer co nejvíce „kšeftů“, aby si vydělali na živobytí. Jedním z úhlů pohledu je i fakt, že za často nezodpovědnou jízdu rozvozců mohou sami zákazníci, kteří si představují, že u nich bude pizza během půl hodiny.

Jak se k řidičům rozvážkových služeb stavíte vy? Na tyto služby jsme si zvykli a pomohly nám nejednou například během pandemie nebo při nemoci, takže za nás se jedná o skvělou službu.

Titulek samozřejmě berte s nadsázkou, protože házení všech do jednoho pytle by nebylo fér. Pro nás je hlavní, že jste klikli na článek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články