fb pixel Geniální věc jménem Turbomošt a další 4 důvody, proč trávit advent spíš v Brně než v Praze – G.cz
Vyhledávání

Geniální věc jménem Turbomošt a další 4 důvody, proč trávit advent spíš v Brně než v Praze

Vánoce se blíží. Pro někoho svátky klidu, pro jiného tři dny nejhoršího stresu nebo deprese. Odjakživa ale platí, že na Vánocích je vůbec nejhezčí to, co jim předchází, tedy advent. Pokud žijete v Praze, moc to asi nechápete, protože v první půlce prosince se tu kromě pár trhů skoro nikam nedá zajít pro nasátí opravdové předvánoční atmosféry. V tomhle má bohužel navrch Brno, kde toto období zvládají tisíckrát líp.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 1.12.2019, 07:47

1. Turbomošt

V Brně můžete před Vánoci ochutnat mnoho speciálních adventních nápojů, s alkoholem, bez něj, najdete tu různé druhy svařáků... Absolutní jedničkou je ovšem tzv. Turbomošt, horký jablečný mošt s jablkovicí. Je to lahodné, takže si během patnácti minut dáte tři a jste totálně na šrot. Poměr cena/výkon je nádherný.

2. Vánoční trhy

Brno má jedny z nejkrásnějších vánočních trhů na světě a hlavně – stánky jsou na všech hlavních náměstích v centru. Celý střed města se promění v jedno velké adventní veselí a na rozdíl do Prahy sem chodí více místních a relativně málo turistů. Má to prostě rodinnou atmosféru. A o to tady kráčí.

3. Lidi

V Brně jsou lidi celoročně milejší než v Praze, rozhodně jsou také přátelštější a lépe snáší opilce. Před Vánoci se vám běžně stane, že se zapojíte do mejdanu v tramvaji s někým, koho vůbec neznáte. Praha není velká vesnice, jak se říká, ale Brno rozhodně ano. A to v tom nejlepším smyslu slova.

4. Klid

Zatímco Praha se snaží víc a víc podobat Berlínu, neustále se otvírají nové kluby, bary a concept stores, Brno bylo vždycky spíš takovou Vídní chudých. Kavárna je tu na každém rohu a každá je jedinečná. A nic před Vánoci není tak blahodárné, jako sednout si odpoledne nad horkou čokoládu nebo čaj s rumem a z okna pozorovat padající sníh (po tom, co strávíte ráno hysterickým sháněním drahých dárků, které nikdo nepotřebuje, samozřejmě). Úplně jak od Lady!

5. Dárky

Když už je řeč o těch dárcích, v Brně najdete vždycky trochu jiné zboží než v Praze – třeba takové, co v Praze už dávno není. Třeba v HMku nasazují kolekce tak s tříměsíčním zpožděním. To je super v případě, že vám něco vytouženého chamtiví obyvatelé hlavního města vykoupili. No a pokud pro někoho chcete něco exkluzivního, tak coby kamenem je tu ta Vídeň, že jo...

A tady máte 15 vzpomínek na Vánoce za totáče.

Podobné články

Doporučujeme

Další články