fb pixel Francouzský autor špičkových thrillerů rozehrává řádění sériových vrahů – G.cz
Vyhledávání

Francouzský autor špičkových thrillerů rozehrává řádění sériových vrahů

Zdroj: Depositphotos

Maxime Chattam není na poli thrillerů žádným nováčkem. Tento vystudovaný kriminalista svůj první thriller vydal již v roce 2002 a s přibývajícími tituly rostla i jeho pozice autora špičkových, byť trochu drsnějších příběhů s kriminální zápletkou. Ačkoliv knih vydal již celou řadu, českému čtenáři byla jeho tvorba dosud představena jen dvěma tituly. Druhou knihou, která v češtině vyšla je drsný thriller Spolčení ničemů, který letos vydala nakl. Metafora.

Komerční sdělení 22.6.2021, 07:54

Spolčení bestií

Spolčení ničemů, je thriller, který si nebere servítky, ale ačkoliv v něm není o brutální scény nouze, vše zde má své opodstatnění. Krvavé fleky zde nejsou jen nutnou kulisou k vyšetřování, ale jsou účastníky děje, samou podstatou toho, proč se vraždy dějí. A zatímco se děj pomalu rozebíhá, čtenáři se odhalují další a další vrstvy, za kterými číhá koncentrované Zlo.

Děj se točí okolo vyšetřování série záhadných vražd – první se stane ve Francii poblíž Paříže, brzy se ale objeví další případy po celé Evropě. Všechny spojuje značka *e, která se vyskytuje poblíž (či rovnou na tělech) obětí. Vyšetřování dostane na starost skupina francouzských četníků.

Vyšetřovatelka Ludivine, její kolega Alexis a zkušený odborník na psychopatologii Mikelis nejsou superhrdinové – i oni při pohledu na hrůzu, která se na ně náhle vyvalí ze všech stran, podklesávají v kolenou a přejí si zděšeně zakrýt oči. Ale nemohou – jsou těmi, kdo mohou Zlo zastavit a musí to udělat rychle – než svými špinavými chapadly obtočí celou Evropu, celý svět, jako se to již jednou stalo.

Zvrat, který vás zvedne ze židle

Vyšetřování se sice rychle rozebíhá, ale zdá se, jako by s každým krokem k odhalení vrahů Zlo akorát narostlo – a vyvřelo na úplně jiném místě než by vyšetřovatelé očekávali. Při čtení doslova cítíme jak si s námi autor hraje jako kočka s myší, a zatímco čtenář se dívá jedním směrem, za jeho zády narůstá další vlna, která čtenáře (i hlavní hrdiny) hrozí smést do hlubin.

Thriller Spolčení ničemů nabízí drsnou jízdu až ke kořenům temnoty, nutí nás přemýšlet nad tím, co by se mohlo stát, pokud by lidstvo zavřelo oči, a ukazuje, že historie zdaleka nepatří jen do učebnic.

Knihu koupíte ve všech verzích – v tištěné, jako e-knihu i jako audio. Více informací na www.grada.cz.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články