fb pixel Francouzská revoluce jinak: Nový seriál Netflixu přeměňuje historii na zombie apokalypsu – G.cz
Vyhledávání

Francouzská revoluce jinak: Nový seriál Netflixu přeměňuje historii na zombie apokalypsu

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Velká francouzská revoluce je zásadní a krvavou kapitolou evropských dějin, tím pádem je také i dost zábavná. Minimálně jako námět pro filmy a seriály. Novinka La Révolution z produkce Netflixu ale na ten velký historický převrat nahlíží trochu jinak - se špetkou fantasy a s pořádnou dávkou akce.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 19.10.2020, 07:54

Viva La Révolution!

Jako by snad Velká francouzská revoluce nebyla se všemi těmi gilotinami, setnutými šlechtici a fanatickými jakobíny už tak sama o sobě dost zábavná - francouzský scenárista Aurélien Moras se rozhodl ji ještě ozvláštnit alternativním výkladem se špetkou akce a fantasy.

Nový seriál z produkce Netflixu La Révolution líčí události Velké francouzské revoluce a to, co jí bezprostředně předcházelo, poněkud jinak, než si to pamatujeme z hodin dějepisu. Jeho hlavním hrdinou je Joseph Ignace Guillotin (Amir El Kacem), lékař a reálně historická postava. Guillotin je znám jako vynálezce gilotiny, i když ve skutečnosti ji přímo nevynalezl, jen propagoval její užívání k výkonu trestu smrti právě během VFR, protože se mu to zdálo jako nejhumánnější způsob popravy. V seriálu se s ním setkáváme ale ještě jako s mladíkem, který během bádání objeví zvláštní virus. Nazve jej "modrou krví", protože napadá jen šlechtice a ti se pak mění v krvelačná monstra, která zabíjejí své poddané. A poddaní pomalu, ale jistě začínají chápat, že jedinou cestou z takové polízanice je se svým pánům postavit na odpor.

Francouzský seriál má celkem osm epizod po 40 - 50 minutách. Pokud se vám líbily bizáry jako Abraham Lincoln: Lovec upírů, akční variace na Jeníčka a Mařenku nebo příjemně ulítlá Pýcha, předsudek a zombie, i La Révolution vás jistě potěší. Na rozdíl od zmíněných snímků je ale tenhle seriálový počin vlastně seriózní. Otázkou je, jestli je to s jeho premisou vůbec vhodné. Zjistit to můžete sami, La Révolution je na Netflixu k vidění od 16. října.

Pokud vás záhadným virusem posedlí šlechtici z 18. století přeci jen nezajímají, nezoufejte. Kina jsou sice zavřená, ale Netflix filmové fanoušky i v době krize zásobuje stále novým a novým obsahem. V jeho nabídce tak čerstvě najdete například nejnovější snímek Guye Ritchieho, hvězdně obsazenou gangsterku Gentlemani, která za vidění rozhodně stojí. Stejně tak byste měli dát šanci i soudnímu dramatu Chicagský tribunál, na který jsme už psali recenzi...

A pokud přeci jen chcete seriál a ještě toho nemáte dost ze zpravodajství, Netflix nově zařadil do nabídky ruský seriál To The Lake/Epidemie, který, jak název napovídá, sleduje osudy jedné rodiny, která se snaží přežít v postapokalyptické společnosti, již zasáhl neznámý mor.

Podobné články

Doporučujeme

Další články