fb pixel 8 fotek nejkrásnější české fotografky, které zbožňují i milionáři – G.cz
Vyhledávání

8 fotek nejkrásnější české fotografky, které zbožňují i milionáři

Zdroj: Autorka Ivana Vostřáková osobně

Ivana Vostřáková je mladá a krásná. To ale není jediná její deviza. Její fotky zkombinované s malbou baví chudáky i boháče.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 18.9.2015, 20:00

Ivana Vostřáková jako člověk zaujme na první pohled - krom toho, že je velmi krásná a očima vás doslova propichuje, je také velmi nadanou fotografkou, která se nebojí zaujmout. Její fotografie si kupují vysoce postavení manažeři a sběratelé u nás i v zahraničí nejen jako dominantu interiéru, ale především jako investici. Nejbohatší z nich vlastní majetek ve výši několika miliard dolarů. Boháči od ní ale nekupují fotky proto, že by ji chtěli dostat do postele, ale jednoduše proto, že se jim její práce líbí.

Ivaniny fotografické koláže jsou surrealistické, křehké, tajemné, uhrančivé... Stejně jako ona sama. Posuďte sami.

1. Hvězdy

Hvězdy

2. Houpačka

3. Motýl

  • její fotografie jsou jedny z nejdražších vůbec v ČR
Momentálně její práci můžete spatřit na výstavě s názvem “Příběhy”, probíhá od 14. 9. do 30. 10. 2015 ve Viničním altánu (Havlíčkovy Sady 1369) v parku Grébovka na Praze 2.

Původně vystudovaná architektka se fotografii začala věnovat poté, co zjistila, že s její pomocí dokáže lépe vyjádřit svůj specifický pohled na svět - přidáním malby navíc podtrhla svůj osobitý styl. Její fotky jsou originální a mají šmrnc i hloubku. Díky tomu zaujala při několika fotografických soutěžích a je dnes držitelkou ocenění Fotografka roku 2010 a 2013. V roce 2013 zvítězila zároveň i v každoroční britské soutěži Profesionální fotograf.

4. Nové zrození i s autorkou

5. Cesta z vězení naší vlastní mysli

6. Na konci světa

7. Apokalyptic

8. Snílek

Pokud vás fotografie zaujaly a chtěli byste některou z nich vlastnit, budete muset rozbít celé stádo prasátek. Ivana Vostřáková totiž své fotografie prodává za více než 5000 dolarů. Její díla se dokonce prodávají v prestižní online galerii Saatchi Art. Několik Ivaniných děl dokonce nakoupilo několik slavných designových a interiérových studií, jako např. The Trump Organisation.

Pokud vás styl Ivany Vostřákové zaujal, ale nemáte na kontě několik tisíc dolarů na výdaje za kulturu, přijďte se na její fotografie alespoň podívat. V prostorách Viničního altánu v pražské Grébovce právě probíhá výstava jejích nových prací pojmenovaná Příběhy a poběží až do 30. října.

Najdete tam fotografie z číslovaných a podepsaných limitovaných edicí, které existují vždy v maximálním počtu pěti kusů v edici. V případě děl "Kouzelník" a "Hvězdy" se jedná o zcela unikátní kombinaci nejkvalitnějšího fotografického tisku a kontrastní dynamické akrylové malby. Vystavená díla bude možné přímo na místě i zakoupit.

A TADY si můžete prohlédnout 10 nejdražších fotografií světa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články