fb pixel Fotbalový zázrak jménem Wrexham: Dostane se Deadpool někdy do Premier League? – G.cz
Vyhledávání

Fotbalový zázrak jménem Wrexham: Dostane se Deadpool někdy do Premier League?

Zdroj: By Markbarnes - Own work, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2124123

V současnosti ve světě neexistuje sledovanější fotbalový klub než Wrexham AFC. Ačkoliv nepatří mezi světovou ani evropskou špičku, tak je vidět. A to díky Robovi McElhenneyovi a Ryanu Reynoldsovi, kteří si před pár lety klub pořídili a Disney+ o tom následně natočilo dokumentární sérii. Wrexham na konci dubna postoupil do čtvrté ligy a v Anglii se dlouho nemluvilo o ničem jiném. Zahrají si někdy prestižní Premier League?

Martin Miko
Martin Miko 4.5.2023, 10:39

Seznámení s fotbalovým fenoménem

Fotbalový klub Wrexham byl založen již v roce 1864 a patří tak k nejstarším fotbalovým klubům ve Velké Británii. Klub má bohatou historii plnou úspěchů i neúspěchů.

V první polovině 20. století se Wrexham pravidelně pohyboval v nižších soutěžích. Nicméně v roce 1957 klub dokázal vyhrát Welsh Cup a postoupit do prvního kola Poháru mistrů evropských zemí, což byl obrovský úspěch. Wrexham se utkal s anglickým týmem Manchesterem United a překvapivě dokázal vyhrát na jeho hřišti 2:0. V odvetě se ale Wrexhamu nedařilo a prohrál 5:0.

V sedmdesátých letech se Wrexham pravidelně účastnil druhé nejvyšší soutěže a dokázal vyhrát Welsh Cup ještě třikrát. Nicméně v osmdesátých letech klub začal klesat a musel se potýkat s finančními problémy.

V devadesátých letech se Wrexham dokázal vrátit zpět do druhé nejvyšší soutěže a dokonce se mu podařilo vyhrát Pohár FAW. V roce 2002 se Wrexham opět probojoval do Poháru UEFA, kde vypadl v prvním kole.

Bohužel poté se klub opět potýkal s finančními problémy a v roce 2008 musel být prodán novým majitelům. Nicméně ani noví majitelé nedokázali zajistit finanční stabilitu a klub se dostal do finančních problémů, klubu hrozil zánik.

V roce 2021 ale klub koupili slavní herci Ryan Reynolds a Rob McElhenney, kteří se rozhodli klub zachránit a investovat do něj. Tato akvizice vzbudila obrovský zájem médií a fanoušků po celém světě a doufejme, že bude znamenat novou éru úspěchů pro tento historický klub.

Welcome to Wrexham chystá další sérii

Disney+ vytvořil dokumentární seriál o fotbalovém klubu Wrexham, který se zaměřuje na jeho nové vlastníky, herecké duo Ryana Reynoldse a Roba McElhenneyho, a na jejich snahu o záchranu klubu a jeho posun do vyšších soutěží.

Seriál s názvem „Welcome to Wrexham“ se skládá z osmnácti dílů a popisuje, jak Reynolds a McElhenney pracují na svých plánech, aby klubu pomohli dosáhnout nových úspěchů. Diváci mají možnost zhlédnout záběry ze zákulisí klubu, rozhovory s hráči a trenéry a také sledovat, jak noví majitelé spolupracují s fanoušky.

Dokumentární seriál o klubu Wrexham se vyráběl ve spolupráci s britskou produkční společností Fulwell 73, jež má zkušenosti s dokumentárními projekty v oblasti fotbalu, jako například seriál Sunderland Till I Die. Díky obrovskému zájmu o dokument a především postupu Wrexhamu se v současné době připravuje další série, ve které bude klub řešit postup do vyšší soutěže.

Seriál byl uveden na Disney+ v březnu 2022 a je k dispozici pro diváky po celém světě. Fanoušci fotbalu i neznalci této sportovní disciplíny se tak mohou seznámit s novou kapitolou klubu a s novými lidmi, kteří mají odvahu převzít zodpovědnost za jeho osud.

Zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Wrexham_A.F.C.

https://www.wrexhamafc.co.uk/

Podobné články

Doporučujeme

Další články