Festival světel Signal pošesté: kam a kdy vyrazit, abyste viděli to nejlepší?

Signal festival 2018 je za dveřmi! Už pošesté ozáří fasády pražských kostelů, domů, ale i domy, náměstí a další prostranství a objekty světelné instalace předních českých umělců. Mezi 11: a 14. říjnem bude v pražských ulicích po večerech narváno. Poradíme vám, kam se určitě probít, abyste viděli to nejlepší.

1. Kafka na Ovocňáku

Matador české výtvarné scény Ivan Kafka je známý především jako průkopník média site-specific instalace. Česko reprezentoval na benátském Bienále. Pro letošní Signal připravil instalaci s názvem O stádnosti / Zjevná stádnost, která bude zářit na Ovocném trhu vždy od 19 do 23 hodin.

2. Půl auta na Staromáku

Paralelně spolu, tak se jmenuje několikametrová sochařsko-filmová instalace Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, která bude umístěna na Staroměstském náměstí, opět zajděte mezi 19 a 23 hodinou. Šlapetová a Rittstein patří k nejvýraznějším stálicím v oboru na české scéně, rozhodně to bude stát za to.

3. Poprvé Karlín

Letošní novinkou je expanze festivalu do Karlína, který doplní již tradiční lokace v centru města a na Vinohradech. Rozhodně byste měli vidět instalaci skupiny 3dsense Erebus, která dramatizuje vlastnosti a chování černé díry v prostoru pavlačového dvora Bar/ák, vždy od 19 hodin do půlnoci. Na Karlínském náměstí se zase předvede spoluzakladatel evropského vizuálního labelu ANTIVJ Romain Tardy. Jeho instalace Future Ruins kombinuje digitální projekci na kostel sv. Cyrila a Metoděje s dvanácti světelnými sochami.

4. Světelná brána

V kampusu ČVUT vytvořili Simona Chládková a Matyáš Skalický pro letošní Signal svtelný most, který spojuje tramvajovou zastávku s Národní technickou knihovnou a budovou Fakulty architektury. Jednotlivé rámy světelného tubusu se probouzejí se vstupem každého návštěvníka. Doporučujeme, pokud jedete hodně v Instagramu. V tomhle totiž pořídíte úplně super fotky a lajky budou pršet!

5. Škapovy neony

Michal Škapa je neodmyslitelnou součástí fungování pražské streetartové scény. Ve své tvorbě propojuje malbu a neony a u jeho instalace s názvem Neon to nebude jinak. Hlavní téma? Tělo a duch. Mezi 19 a 23 hodinou v Atriu na Žižkově.

A tady 5 výstav a dalších kulturních akcí, kterými již teď můžete oslavit 100 let republiky.


Komentáře

Doporučeno pro vás