fb pixel 8 důvodů, proč jet příští víkend na nejpohodovější festival tohoto léta – G.cz
Vyhledávání

8 důvodů, proč jet příští víkend na nejpohodovější festival tohoto léta

Tohle není didžina...

Těžká pohoda, zábava až do ranního korupění a přátelská atmosféra, kterou na žádném komerčním festivalu nenajdete. Stejně jako tam ale na Kačerech v Horčápsku můžete počítat s profesionálním zázemím a zvučnými jmény. Letošní jubilejní ročník navíc přinese spoustu vymazlených aktivit navíc.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 14.8.2015, 19:00

Proč v pátek 21. srpna sbalit stan a odjet si zaneřádit játra a vyčistit karmu do Horčápska u Březnice? Hned z několika pádných důvodů!

1. Tohle není žádná komerční diskoška

Kačeři fungují už desátým rokem. Vše se sice nafukuje, zvětšuje, ale zásadně v zájmu návštěvníků. Navíc entusiasmus a atmosféra festivalu, který vznikl na koleně a z lásky k hudbě a lidem, je pořád pořádně cítit ve vzduchu. Kačeři jsou o pohodě a přátelství. Kamarády tu stoprocentně potkáte nebo si nekompromisně uděláte nové. Na své si ale přijdou i introverti, kteří se v chillout zóně pod širým nebem mohou vyvalit do houpací sítě a pozorovat cvrkot okolo.

2. Je to levné

Za festival jsme si zvykli vypláznout přibližně tisícovku a ani nemrknout. Za Kačery zaplatíte jen 350 korun (pokud si lístek koupíte do středy 19. srpna v předprodeji) za dva dny. Na místě vás pak vyjde vstupenka na 400 za oba dny. Pokud vás zajímá jen páteční line-up, připravte si dvě stovky, za sobotu pak zaplatíte 250 korun. Pokud si cenu vydělíte počtem vystupujících kapel, vyjde vás koncert PSH nebo set Chrise Sadlera zhruba na 9 korun... Lístky v předprodeji si můžete pořídit elektronicky na www.goout.cz.

3. Všude je to blízko

Na Kačerech vám nehrozí, že areál v průběhu večera nestihnete projít, poslechnout si všechno, co chcete a pořádně se vyblbnout. Stage jsou tu tři, přičemž každá nabízí kvalitní zábavu rozdílných žánrů. Na své si přijdou milovníci elektroniky, punku, hip-hopu i alternativy. Pokud byste přece jen měli pocit, že se po areálu potřebujete přesouvat akčněji, můžete využít půjčovny kol.

Navíc je to blízko z Příbrami i Blatné. Na www.jizdomat.cz si můžete domluvit odvoz i seznámení.

4. Nejen kalba, ale i sport

Jízda na kole zdaleka není jediným sportovním vyžitím na tomhle sympatickém festivalu. Sobotní dopoledne a odpoledne bude totiž zasvěcené sportu. V 8.30 hodin startuje DFC fotbalový turnaj. Ten je však již plně obsazený. Přihlásit se ale můžete do volejbalového nebo fotbálkového turnaje.

BBS volejbalový turnaj vypukne v 10 hodin. Počítá se s 10 - 12 týmy. Přilášky posílejte na e-mail jungjakub@gmail.com nebo volejte na 702 039 093. Počet hráčů je 4 a podmínkou je alespoň 1 žena v týmu. Startovné je 400 Kč za tým.

Soutěžit můžete i ve stolním fotbálku. Výkop je v sobotu ve 14 hodin, bude soutěžit 12 týmů. Přihlášky posílejte na tomas.pokorny@rosengart.as. Startovné je 100 Kč za dvoučlenný tým.

5. U rampa

You Can Do It present TempleStore contest – to je oficiální název závodu na skateboardech a BMX, na který se můžete těšit v sobotu v odpoledních hodinách. Rampa o rozměrech 10x3x1,8 metru ale bude všem jezdcům (i těm, kteří nebudou závodit) k dispozici už od pátku. Na závod se můžete zaregistrovat přes e-mail ycdi@seznam.cz. Počet účastníků je omezený - kdo dřív přijde, ten jede.

6. Kreativní workshopy

Budete si moci vyzkoušet složit dva tracky do sebe. Pak už možná nikdy nebudete tvrdit, jak je to jednoduché... DJský workshop doplní ještě také také workshop hraní na bonga, kreativní dílna, ve které si pod vedením Ondry a Hanky z Vázárny vyrobíte vlastní originální notes nebo něco koženého pod záštitou firmy EGGO. Pro děti bude připraven dětský koutek s omalovánkami a bazénem.

7. Zahraniční hvězdy, česká špička i show Na Stojáka

Na třech kačeřích pódiích vystoupí přibližně 50 kapel, DJs a umělců. Mezi kapelami se na Internet PB stagi představí angličtí The Feud, kteří s velkým úspěchem vystoupili třeba na Rock for People. Na DJ stage odehraje svůj set DJ Gunjah z německých Drážďan, který vydává své skladby na světových vydavatelstvích (Kompakt, Katermukke). Českou scénu zastupují velmi známá jména různých stylů. V pátek domácí (rozuměj příbramské) The Switch a E!E doplní punková stálice Plexis. Páteční DJ stage se ponese z velké části v rytmu drum´n´bass. Jedni z nejoblíbenějších českých DJs přivezou zvuk ze stáje Let it roll, duo Deadly Viperz (Akira vs Anakin) doplní DJ Pixie.

V sobotu to na hlavním pódiu roztočí hiphopová legenda PSH a punková jednička Pipes and Pints. Za mixákem to druhý den festivalu roztočí neméně legendární Pavel Bidlo, počeštělý Angličan Chris Sadler a mnozí další.

Třetí, alternativní stage představí umělce nejen s kytarou a mikrofonem. Odpoledne všechny pobaví známá stand up show Na Stojáka.

8. Další pozitiva a sociální jistoty

Pokud máte vstupenku z předprodeje nebo pásku z festivalu, můžete během festivalu tankovat na čerpací stanici Silmet v nedalekých Tochovicích za velkoobchodní ceny. U svého auta si můžete za poplatek rovnou postavit stan. V osvětleném a hlídaném stanovém městečku budou pochopitelně záchody i cisterna s vodou. V celém areálu chytnete wifinu.

Ve speciálním stánku si budete moct dát snídani, polévku, burger, guláš a další speciality. Ráno budou u brány k dispozici slečny s alkoholtestery, takže si můžete dýchnout a zjistit, jestli je lepší řídit nebo střízlivět. Odpad se bude třídit a kelímek bude zálohovatelný a krásný. Můžete se tedy rozhodnout, jestli si ho nechat zpětně proplatit nebo si ho spíš nechat na památku. I pokud se rozhodnete pro první variantu, odnesete si z Kačerů spoustu příjemných vzpomínek. To vám garantujeme!

Podrobnější informace hledejte na kačeřím webu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články