fb pixel Fantastická zvířata a kde je najít: Harry Potter přichází do Ameriky! – G.cz
Vyhledávání

Fantastická zvířata a kde je najít: Harry Potter přichází do Ameriky!

Nejnovější filmová adaptace J.K. Rowlingové nás přivádí zpátky do světa čarodějů a mudlů. Tentokrát se ale z Bradavic vypravíme do New Yorku. I za velkou louží má totiž magie pevné kořeny. Nenechte se ale zmýlit, Fantastická zvířata se odehrávají dobrých 70 let před příběhy o Harrym Potterovi. A do českých kin vstoupí už 17. listopadu 2016.

Václav Rybář
Václav Rybář 11.4.2016, 15:43

Hlavním hrdinou filmu je Mlok Scamander (Eddie Redmayne z Teorie všeho nebo Dánské dívky), kterého do Ameriky zavede práce na jeho knize o roztodivných příšerách (viz název filmu, který je zároveň názvem knihy). Tato učebnice by vám ostatně neměla být nepovědomá, najdeme ji v povinné četbě studentů z Bradavic. A zvlášť ve třetím a čtvrtém díle jsme mohli vidět, že fantastická zvířata jako gryf (trojka) nebo draci (čtyřka) mají u diváků velký ohlas.

Snímek režíruje David Yates, autor posledních čtyř filmů o Potterovi, a scénář si sepsala sama J.K. Rowling. Hlavní hrdina přiveze do USA ve svém magickém kufru hned několik fantastických zvířat. Jakmile některá uprchnou, rozjede se zběsilá honička za nápravou, během níž mu bude asistovat členka amerického čarodějnického kongresu. Zároveň po něm ale půjde prezident amerických čarodějů, kterého si nezahrál nikdo jiný než Colin Farrell. Druhá upoutávka láká do kin ještě víc než ta první. Počkat si ale budeme muset ještě dlouhých sedm měsíců.

A TADY se podívejte na nejpodivnější obálky knih o Harry Potterovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články