Nové Quadrio v šesti bodech – G.cz
Vyhledávání

Nové Quadrio v šesti bodech

Šestibodové shrnutí proskleného giganta, jehož útroby se světu otevřely 31. 10.

Jindra Bučan
Jindra Bučan 5.11.2014, 16:11

   

1. Místo – dost natěsnané

Vystavba_na__Narodni_Narodni_04_550x367_ Foto: img.ihned.cz Se značným zpožděním se tenhle skleněný kolos dostavil do zcela zastavěného centra. Tam si vyhlédl poněkud malou parcelu a usmyslel si, že se na ni vmáčkne za každou cenu. Ohledně ceny se také objevilo mnoho nesrovnalostí, ale já tu teď nejsem od toho, abych se zabýval účetnictvím. Jednoduše stačí říct, že ulice Spálená není dost široká. Quadrio se v ní může tvářit jak bude chtít, ale vždycky na vás bude působit dojmem, jako by vás chtělo rozdrtit.  

2. Design – zezadu fajn, zepředu není vidět

CR_REALITY_STAVBY_OBCHOD_PRAHA_QUADRIO_7_959 Foto: art.ihned.cz Vášnivé diskuze samozřejmě vzbuzuje také vzhled celé budovy. Jeden si myslí, že to Prahu přibližuje moderním světovým metropolím, druhý zase, že ve Spálené vyrostla po několikaletém čekání obří hi-tech bradavice. Tady se může každý odvolat na věc vkusu. Já osobně si myslím, že když stojíte v ulici Spálená, tak nějaký design je ten tam. Jak může člověk obdivovat krásný obraz v galerii, když mu i s těžkým rámem spadne na hlavu a zabije ho? Něco jiného je ale, když stojíte z druhé strany. Tam se jim povedlo opravdu hezky zrekonstruovat okolní prostor a celá stavba nepůsobí zase tak agresivně. Ze všeho nejvíc zaujme obří, všemi směry rotující hlava Franze Kafky od Davida Černého. Podobnou hlavu od Černého mají také ve městě Charlotte v Severní Karolíně.  

3. Památky – zbyla jen polovina

TAJ2d632e_145054_6142681 Foto: img.radio.cz Výstavba dlouho stála kvůli archeologickým průzkumům, jejichž provádění v podobných lokalitách stanovuje zákon. Archeologové tam totiž našli zachovalé gotické sklepy, židovské náhrobní kameny a doklady o osídlení z raného středověku. Proto chtěli celé místo prohlásit za kulturní památku. Majitel by pak musel omezit kapacitu podzemních garáží. Ministerstvo kultury archeologům vyhovělo, ale investor se odvolal a tehdejší ministr kultury Jiří Besser status kulturní památky zase zrušil. Později byla za kulturní památku prohlášena jen polovina gotických sklepů.  

4. Obchody a služby – užší všehochuť

praha-obchod-quadrio-otevreni-5_denik-380 Foto: g.denik.cz Co se týče různých obchodů a restaurací, tak nečekejte nic, co by vás příliš překvapilo. Samotné obchodní centrum se ničím neliší od těch ostatních. S trochou nadsázky by se OC Quadrio dalo označit jako takový velký upgrade sousedního "Máje". Dokonce jsou mezi sebou propojené. Až na několik menších stánků, které se objeví časem, je zde asi 50 obchodů. Kdo má rád vše na jednom místě, nechce do Palladia a spokojí se s užší nabídkou, může si třikrát zajásat.  

5. Kavárny a restaurace – bez fast-foodů

35290_vchod_apetit_quadrio1 Foto: apetitpraha.cz Těch je v Quadriu asi osm. Za návštěvu stojí Apetit, kde si za výhodné ceny vyberete od sladkého přes slané až po smažené. Kromě toho se můžete najíst v restauraci L Bistro nebo Polpo. Na kávu do kaváren Pauseteria a Café Level. Nechybí ani klasika všech obchodních center jako je Bubbleology nebo Fruitisimo. Co ale nenajdete, jsou známé fast-food řetězce.  

6. Byty a kanceláře – méně, ale větší

slide-04 Foto: rezidence-quadrio.cz Důležitou součástí jsou samozřejmě byty a kanceláře, které už mají z velké části své nájemníky. Luxusních bytů bude nakonec 13, to je o něco méně než původní číslo. Někteří kupci si přáli prostornější byty, a tak se jich několik sloučilo v jeden.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu