fb pixel Eurosport odtajnil „dream team“ pro Zimní olympijské hry Beijing 2022. Sestává ze sportovních legend, které mají na kontě celkem 80 olympijských kovů – G.cz
Vyhledávání

Eurosport odtajnil „dream team“ pro Zimní olympijské hry Beijing 2022. Sestává ze sportovních legend, které mají na kontě celkem 80 olympijských kovů

Zdroj: Eurosport

● Eurosport představil nejrozsáhlejší sestavu evropských expertů v historii olympijských přenosů. Na kontě mají celkem 80 olympijských medailí a 215 účastí na zimních olympijských hrách.

● Součástí týmu budou olympijské legendy jako Martin Fourcade, Kevin Kuske, Anni Friesinger-Postma, Henrik Lundqvist a Justyna Kowalczyk.

● Scott Young: „Seznam světových sportovních hvězd a odborníků, kteří se na obrazovkách objeví v průběhu Zimních olympijských her Beijing 2022, je svým způsobem síní slávy zimních sportů.“

Komerční sdělení 20.1.2022, 14:10

Eurosport, Domov olympijských her v Evropě*, odtajnil svou obsáhlou sestavu odborníků, která se postará o přiblížení sportovního dění na nadcházejících Zimních olympijských hrách Beijing 2022.

Na vysílání se bude podílet celkem 107 moderátorů a odborníků na zimní sporty. Ti se dohromady mohou pochlubit 80 olympijskými medailemi, z nichž je 26 zlatých.

Nový tým expertů se pyšní 215 účastmi na Zimních olympijských hrách. Z tohoto titulu může milionům fanoušků z celé Evropy nabídnut jedinečný vhled a know-how, a to napříč všemi platformami Discovery – discovery+**, stanicích Eurosportu a streamovací platformě Eurosport Player.

V seznamu sportovních celebrit figuruje kupříkladu:

● Pětinásobný olympijský vítěz v biatlonu Martin Fourcade (Francie/mezinárodní)

● Čtyřnásobný olympijský vítěz v jízdě na bobech Kevin Kuske (Německo)

● Trojnásobná zlatá olympijská medailistka v rychlobruslení Anni Friesinger-Postma (Německo)

● Dvojnásobná zlatá olympijská medailistka v běhu na lyžích Justyna Kowalczyk (Polsko)

● Zlatý hokejový medailista z Turína 2006 a legenda NHL Henrik Lundqvist (Švédsko)

Sestava se tím nevyčerpává. Další hvězdy, například zlatý medailista z Pchjongčchangu 2018 v lyžařském slalomu André Myhrer (Švédsko), zlatý medailista z obřího slalomu Viktoria Rebensburg (Německo) nebo zlatá medailistka ze Salt Lake City 2002 v krasobruslení Marina Anissina (Francie) napovídají, že Discovery bude i letos žádanou destinací všech sportovních fanoušků, kteří hledají inovativní a zábavný zážitek ze sledování olympijských her.

Tým expertů Eurosportu bude působit jak přímo na místě – ve třech olympijských klastrech v Pekingu, Yanqingu a Zhangjiakou – tak z národních studií. Tak či tak se postará o živé a inovativní zpravodajství, doplněné o analýzy pomocí přelomové technologie Eurosport Cube. Ta zajistí, že diváci nepřijdou o žádný klíčový moment letošních her.

„Naše sportovních hvězdy a odborníci pro Beijing 2022 mají na kontě celkem 80 olympijských medailí. Opravdu se nám podařilo dát dohromady de facto síň slávy zimních sportů. Je to vůbec největší tým, jaký jsme kdy na jakékoliv sportovní akci měli. Dohromady mají experti za sebou neuvěřitelných 215 účastí na olympijských hrách,“ předestírá Scott Young, seniorní viceprezident Discovery Sports pro obsah a produkci.

„Diváci napříč Evropou budou mít prostřednictvím discovery+, kanálů Eurosportu a streamovací platformy Eurosport Player přístup k jedinečnému zdroji expertiz a zkušeností. Ten bude, doufáme, dost široký, aby uspokojil i ty nejnáročnější z nich,“ dodal.

Young také věří, že se podaří navázat na úspěch, kterým pro Discovery byly poslední Letní olympijské hry v Tokiu: „Je tomu zhruba půl roku, kdy v Tokiu naše digitální platformy proměnily způsob, jakým vyprávíme příběhy na velkých sportovních událostech. Posouvat hranice chceme i ve zpravodajství z Pekingu 2022. Sestava sportovních hvězd poskytne nejen hloubkové znalosti a analýzy, ale také nenapodobitelný pohled zevnitř. Právě ten mohou nabídnout pouze elitní sportovci, kteří mají vlastní olympijskou zkušenost a podařilo se jim triumfovat na největší světové sportovní události.“

„Do zahajovacího ceremoniálu zbývají pouhé dva týdny. Upřímně se nemůžeme dočkat až zjistíme, co si pro nás Peking 2022 nachystal. Tým Discovery udělá všechno, aby zajistil, že si diváci ze sledování našeho vysílání odnesou ten nejlepší možný zážitek,“ uzavírá.

Zimní olympijské hry Beijing 2022 oficiálně započnou zahajovacím ceremoniálem v pátek 4. února 2022. Očekává se, že ještě před tím sestavy expertů doplní další jména. Celé hry budou fanouškům dostupné již od první vysílané události 2. února 2022 skrz všechny platformy Discovery – streamovací aplikaci discovery+**, stanice Eurosportu a aplikaci Eurosport Player, a to na více než 50 evropských* trzích.

*Discovery bude promítat Peking 2022 v celé Evropě kromě Ruska

**Peking 2022 bude možné sledovat na Discovery+ v Dánsku, Finsku, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Švédsku a Spojeném království. Na všech ostatních evropských trzích, kromě Ruska, budou Zimní olympijské hry Beijing 2022 dostupné na stanicích Eurosportu.

KOMPLETNÍ PŘEHLED EXPERTŮ PRO ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY BEIJING 2022

MEZINÁRODNÍ

● Martin Fourcade (biatlon) bude provázet komplexním zpravodajstvím o Pekingu 2022.

● Na třech olympijských hrách získal Martin Fourcade pět zlatých medailí a dvě stříbrné.

FINSKO:

●12 klíčových odborníků: Tuomase Grönman (lední hokej), Risto Mattila (snowboarding), Terhi Mertanen (lední hokej), Antti-Jussi Niemi (lední hokej), Oskar Osala (lední hokej), Sanna-Leena Perunka (biatlon), Janne Pesonen (lední hokej), Annina Rajahuhta (lední hokej), Riikka Sarasoja-Lilja (běžecké lyžování), Teemu Selänne (lední hokej), Saija Tarkki (lední hokej), Kimmo Timonen (lední hokej)

● Odborníci soutěžili na 29 olympijských hrách a získali dohromady 14 medailí (3 stříbrné a 11 bronzových).

FRANCIE:

● 26 klíčových odborníků: Julian Albert (lední hokej), Marina Anissina (krasobruslení), Sandrine Bailly (biatlon), Florence Baverel (biatlon), Roddy Darragon (běžecké lyžování), Ophelie David (akrobatické lyžování), Gauthier de Tessieres (alpské lyžování), Jef Devaux (běžecké lyžování), Robin Duvillard (běžecké lyžování), Thibaut Fauconnet (rychlobruslení na krátké dráze), Charlotte Girard Fabre, (lední hokej), Valentin Giraud Moine (alpské lyžování), Clemence Grimal (snowboarding), Lois Habert (biatlon), Nicolas Jean-Prost (skoky na lyžích), Sebastien Lacroix (severská kombinace), Jason Lamy-Chappuis (severská kombinace), Robin Ligeon (snowboarding), Marie Marchand-Arvier (alpské lyžování), Florence Masnada (alpské lyžování), Coline Mattel (skoky na lyžích), Thierry Mercier (curling), Veronique Pierron (rychlobruslení), Alban Preaubert (krasobruslení), Jean-Pierre Vidal (alpské lyžování), Jonathan Zwikel (lední hokej)

● Odborníci soutěžili na 44 olympijských hrách a získali dohromady 13 medailí (4 zlaté, 2 stříbrné a 7 bronzových).

NĚMECKO:

● 17 klíčových odborníků: Jochen Behle (běžecké lyžování), Fritz Dopfer (alpské lyžování), Tino Edelmann (severská kombinace), Christian Ehrhoff (lední hokej), Anni Friesinger-Postma (rychlobruslení), Viona Harrer (lední hokej), Stella Heiss (curling), Kevin Kuske (boby), Hans-Peter Pohl (severská kombinace), Viktoria Rebensberg (alpské lyžování), Michael Rösch (biatlon), Aljona Savchenko (krasobruslení), Martin Schmitt (skoky na lyžích), Werner Schuster (skoky na lyžích), Julian von Schleinitz (sáně), Patrick Ehelechner (lední hokej), Martina Lechner (alpské lyžování)

● Odborníci soutěžili na 41 olympijských hrách a získali dohromady 23 medailí (12 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových).

ITÁLIE:

● 7 klíčových odborníků: Camilla Alfieri (alpské lyžování), Irene Curtoni (alpské lyžování), Valentina Marchei (krasobruslení), Daniela Merighetti (alpské lyžování), Giorgio Rocca (alpské lyžování), Fulvio Valbusa (běžecké lyžování), Silvano Varettoni (alpské lyžování).

● Odborníci soutěžili na 13 olympijských hrách a získali dohromady 2 medaile (1 zlatou a 1 stříbrnou).

NIZOZEMSKO:

● 4 klíčoví odborníci: Herbert Cool (biatlon), Haya Leenards (krasobruslení), Leo Oldenburger (lední hokej), Ron Berteling (lední hokej)

● Odborníci soutěžili na 1 olympijských hrách.

NORSKO:

● 12 klíčových odborníků: Larse Bergera (biatlon), Håvarda Bøkko (rychlobruslení), Kjersti Buaas (snowboarding), Eskil Ervik (rychlobruslení), Roger Grubben (biatlon), Tor-Arne Hetland (běžecké lyžování), Geir Hoff (lední hokej), Trond Nystad (běžecké lyžování), Tom Stiansen (alpské lyžování), Kjetil Strandbråten (skoky na lyžích), Lars Vågberg (curling) , Jan-Erik Aalbu (skoky na lyžích)

● Odborníci soutěžili na 21 olympijských hrách a dohromady získali 5 medailí (2 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzové).

POLSKO:

● 15 klíčových odborníků: Krzysztof Biegun (skoky na lyžích), Mariusz Czerkawski (lední hokej), Zofia Kieplinska (biatlon), Jakub Kot (skoky na lyžích), Justyna Kowalczyk (běžecké lyžování), Dagmara Krzyznynska (alpské lyžování), Michał Ligocki (snowboarding), Patrycja Maliszewska (rychlobruslení), Tomasz Sikora (biatlon), Marcin Szafranski (alpské lyžování), Katarzyna Wozniak (rychlobruslení), Magda Pałasz (skoky na lyžích), Dariusz Kulesza (rychlobruslení), Wojciech Tkacz (lední hokej), Katarzyna Zygmunt (lední hokej)

● Odborníci soutěžili na 16 olympijských hrách a dohromady získali 6 medailí (2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové).

ŠPANĚLSKO

● 9 klíčových odborníků: Paul de la Cuesta (alpské lyžování), Luis Fajardo (skoky na lyžích), Javier Fernández López (krasobruslení), Regino Hernandez (snowboarding), Ander Mirambell (skeleton), Carolina Ruiz Castillo (alpské lyžování), Reyes Santa-Ollala (akrobatické lyžování), Marta Senra (krasobruslení), Sara Hurtado (krasobruslení)

● Odborníci soutěžili na 17 olympijských hrách a dohromady získali 3 medaile (3 bronzové).

ŠVÉDSKO:

● 17 klíčových odborníků: Patrika Åman (lední hokej), Magdalena Forsberg (biatlon), Peter Forsberg (lední hokej), Simon Hallström (lední hokej), Peter Larsson (běžecké lyžování), Henrik Lundqvist (lední hokej), Kim Martin (lední hokej), Andre Myhrer (alpské lyžování), Emelie Öhrstig (běžecké lyžování), Daniel Rudslätt (lední hokej), Viktor Stålberg (lední hokej), Mats Larsson (běžecké lyžování), Fanny Rask (lední hokej), Sebastian Kraupp (curling), Sarra Carlsson (curling), Hans Olsson (alpské lyžování), Daniel Friberg (rychlobruslení).

● Odborníci soutěžili na 30 olympijských hrách a dohromady získali 12 medailí (4 zlaté, 2 stříbrné a 6 bronzové).

SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ:

● 2 klíčoví odborníci: Billy Morgan (snowboarding), Amy Williams (skeleton)

● Odborníci soutěžili na 3 olympijských hrách a dohromady získali 2 medaile (1 zlatou a 1 bronzovou).

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články