Epos 257 ze Ztohoven spáchal vrcholný kousek: igelitku plnou peněz vydražil za víc než milion – G.cz
Vyhledávání

Epos 257 ze Ztohoven spáchal vrcholný kousek: igelitku plnou peněz vydražil za víc než milion

Co dodat. Prostě umčo. Epos 257 známý ze skupiny Ztohoven uzavřel svůj projekt s názvem Retroreflexe tak, že vydražil dílo 3080 transakcí za rekordních 1,1 milionů korun. Ve stručnosti - 3080 transakcí je igelitka plná peněz. A to se vyplatí!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.10.2018, 10:53

Igelitka s přesahem

My to samozřejmě trochu zjednodušujeme. Ta igelitka nacpaná přesně 3080 platnými bankovkami o celkové hodnotě 878 600 korun má svůj hlubší smysl. Epos 257 výtvarné dílo ze samotného principu finančních investic do uměleckých děl i dražby coby zavedené formy prodeje umění.

Tahle sranda se teď vydražila za 1 100 000 korun bez provize (s aukční přirážkou nový majitel vyplázne1 364 000 korun), a tak se asi nejvýraznější postava současného českého street artu stává nejdražším českým umělcem mladé generace. Pro člena skupiny, která bojuje proti systému, je to určitě super ocenění!

Dražba v Obecním domě byla zakončením umělcova projektu Retroreflexe, jehož velká část byla vloni uvedena na stejnojmenné výstavě v Korzu Veletržního paláce Národní galerie v Praze. Podmínkou bezplatného vstupu na výstavu tehdy byla výměna české bankovky jakékoliv nominální hodnoty za zcela novou bankovku o stejné hodnotě. Při této transakci nikdo fakticky netratil ani nevydělal, učiněna byla pouze směnná operace, která upozorňovala na oběh peněz, komodit a služeb ve společnosti. Každá konkrétní bankovka tak byla obrazně „vyprána" a výstupem se stalo právě dílo 3080 transakcí.

A tady se podívejte na galerii, která dokazuje, že street art je nedílná součást veřejného prostoru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články