fb pixel Eminem pro neslyšící – aneb jak se rapuje ve znakové řeči – G.cz
Vyhledávání

Eminem pro neslyšící – aneb jak se rapuje ve znakové řeči

I neslyšící si mohou užít kousek brilantního rapu. Jak? Díky téhle holce – do interpretace Lose Yourself ve znakové řeči dává doslova všechno.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 30.5.2015, 10:00

Shelby Mitchusson se v tomhle úžasném videu opravdu nechala pohltit muzikou. Americká tlumočnice pro neslyšící nahrála ‚překlad‘ jednoho z prvních hitů rapera Eminema, Lose Yourself.

„Eminem pro neslyšící“ bylo vůbec první Shelbyino video. I když to sama autorka nečekala, stalo se virálním hitem nejen u neslyšících. Budí extrémní pozornost – mnoho anglických slov v Eminemově textu totiž nelze úplně snadno interpretovat ve znakové řeči. Shelby to ale svým osobitým způsobem dokázala a všem z ní doslova padá brada. I když doopravdy nerapuje, před kamerou každé její gesto vypadá naprosto skvěle. Sami uznejte.

Shelby není samozřejmě jedinou takto šikovnou tlumočnicí – občas se jich pár vyskytuje na různých koncertech a festivalech. Jak se připravují na interpretaci muzikantů, jednou prozradila tlumočnice pro neslyšící, Holly Maniatty, která minulý rok překládala na New Orleans Jazz & Heritage Festival: „Hodně sleduju jejich živá vystoupení, ta jsou důležitá. Musím se naučit, odkud pochází řeč jejich těla, jak se chovají na jevišti, jak jejich tělo žije s rytmem hudby a slovy písniček.“

Pro ty, kteří se bez sluchátek a dobrého playlistu nemohou obejít - tady máte jednu hudební vychytávku. A pozor, je to pěkně žhavé!

Podobné články

Doporučujeme

Další články