Ekologové bijí na poplach: Vegani požírají deštné pralesy!

Obrázek uživatele Dominik Landsman
13.09.2016, 07:50

Nejsou to chamtiví těžaři dřeva. Ani havárie ropných tankerů. Zapomeňte na chemičky a znečišťování řek. Aktuálním největším problémem životního prostředí jsou vegani.

Celosvětový trend veganství, který roste a sílí každým dnem, má nedozírné důsledky pro globální ekosystém. Vegani plundrují deštné pralesy. Neštítí se vyžrat tundry, tajgy, ani lesy v mírném pásmu. Cokoliv, co vyroste ze země, si nemůže být jisté, že se dočká dalšího dne. Vegani číhají za každým rohem.

Světová ekologická organizace vydala na mimořádném zasedání v Ženevě varování, že je současný stav neudržitelný. Pokud bude řádění veganů pokračovat, plocha deštných pralesů se do deseti let ztenčí na polovinu. A do dvaceti let deštné pralesy skončí v žaludku lačných gurmetů komplet.

Podle předsedy světové ekologické organizace Jonathana Bricka jsou největším problémem takzvaní Raw vegani: Tito lidé odmítají průmyslově zpracované veganské jídlo. Respektive odmítají jakékoliv jídlo, které prošlo nějakým typem zpracování. Z jídelníčku úplně vynechali prostředníka a své stravování berou na vlastní pěst. Jezdí do lesů, pralesů či jinam do přírody a zde požírají volně rostoucí rostliny, tvrdí Jonathan Brick ve své zprávě.

Podle dostupných údajů pozřou průměrní vegani každý až sto kilo rostlin denně. Postupně se u nich vyvinuly čtyři žaludky, jako můžeme najít třeba u skotu. Jsou hlášeny i případy z Evropy, kdy několik veganek dává pravidelně několik litrů mléka denně. Výdojnost veganek je však v globálu oproti škodám, které svým jednáním způsobují, zanedbatelná.

„Oni sežerou úplně všechno. Přijedou sem autobusy, z nich vyběhnou hladoví vegani a cpou se vším možným. Listí, kytky, kůra stromů, větve, bobule, jim je to jedno. Sežerou, na co přijdou, nechal se slyšet Juan Malakesh, obyvatel vesničky Vallsa, která leží v Peru na kraji deštného pralesa. Juan je očitým svědkem pravidelného nájezdu veganů.

Sousedovi partička veganů sežrala střechu. Měl ji ze slámy. Pokusili jsme se nějak aktivně bránit. Celá vesnice se srotila, vzali jsme klacky a pokusili se je zahnat zpátky do autobusů. A co myslíte? Klacky nám sežrali. Dokonce i násadu od lopaty mi snědli.

A nejhorší jsou ty jejich kecy. Pobíhají tady po okolí, žerou nám slaměné střechy i zrní, co máme pro slípky a každému na potkání vyprávějí, že nejedí maso, že jsou vegani a že od té doby, co jsou vegani, se cítí báječně. Žádné zdravotní problémy ani únava. Přemlouvají nás, abychom byli rovněž vegani. Jak můžeme být vegani, když všechno kolem vyžrali? Zvířata nemají co žrát, takže umírají v mukách. Příští týden máme zasedání kmenové rady, kde se rozhodne, zda se vrátíme ke kanibalismu. Je to jediné řešení. Nic jiného, kromě veganů, tu k jídlu stejně už nezbylo, svěřil se Juan Malakesh.

Vážnost situace si začínají uvědomovat nejen státy, které jsou řáděním veganů nejvíce zasaženy, nýbrž i světové mocnosti. Německá kancléřka Angela Merklová prohlásila, že Německo přijme z postižených oblastí další uprchlíky. Ostatně to se dalo čekat, neboť tímto krokem řeší v poslední době všechny problémy. Je neúroda brambor? Merklová pozve imigranty. Hrozí propad státních dluhopisů? Merklová pozve imigranty.

Oproti Německu jsou státy, které v ekologických otázkách nezahálejí. Lucembursko například postavilo vegany mimo zákon.

Švýcarsko dokonce zašlo tak daleko, že vydalo zákon o zákazu zeleniny. Všichni Švýcaři proto musí jíst pouze maso, sýr a čokoládu. Hlášeny jsou první masivní infarkty a akutní nadváhy.

Jak to celé dopadne, lze jen těžko předvídat. Lze z toho však vyvodit jednoduchý a lehce srozumitelný závěr: „Zabij vegana, zachráníš deštný prales.“

A TADY se dozvíte, proč je masturbace lepší než být veganem


Komentáře

Doporučeno pro vás