fb pixel Dva idioti se pokusili surfovat na žralokovi – G.cz
Vyhledávání

Dva idioti se pokusili surfovat na žralokovi

Bojíte se, jestli to přežili? Měli byste se spíš obávat o samotného žraloka.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 20.6.2015, 14:30

Příběhy o surfařích napadených žraloky, nebo jen setkání plavců s hodně špatných koncem, v lidech budí zbytečně extrémní hysterii. Neznamená to, že by se nikdy nic takového nestalo, ale žraloci opravdu nejsou vyhranění lidojedi. A obzvlášť ne žralok obrovský, nebo jak se mu také přesněji říká, žralok velrybí.

Je z paryb největší a může dorůst délky až dvaceti metrů. Plavcům ani surfařům by nikdy neublížil, protože se živí jen planktonem a malými rybkami. Navíc sám není extra dobrým plavcem. Navzdory tomu, že je zranitelný, si na něj nedávno vyskočili dva idiotští turisti, kteří si mysleli, že si z velké paryby mohou udělat živý surf. Tihle dva dementi se na hřbetu žraloka obrovského cítili asi nějak takto:

Žralok velrybí je ale zranitelné zvíře. Marně se oba idioty, kteří byli zapřaženi na laně za motorovým člunem, snažil dostat ze svých zad. Jim bylo viditelně jedno, že jim žralok nemůže ublížit, kdežto oni jemu očividně dobře nedělali. Na své pokožce má žralok velrybí totiž ochranou vrstvu slizu, kterou potřebuje pro to, aby byl zdravý.

Normálně by za takovou zábavu oba dva pitomci vyfasovali slušnou pokutu - žralok velrybí ale nemá stejnou míru ochrany jako jiní mořští savci.

Podívejte se na smutné video, kde si dva idioti hrají na hrdiny místo toho, aby cítili respekt k tak úctyhodnému a mírnému zvířeti.

A tady máte na odlehčení kočičí Jurský park.

Podobné články

Doporučujeme

Další články