
Česká akademie věd a Česká televize uctily gaunera, který zpochybňuje smrt dvou milionů Kambodžanů.
Do Česka přijel Noam Chomsky, americký zakladatel moderní jazykovědy, politický aktivista a miláček světové intelektuální levice. "Nejvlivnější žijící intelektuál" a "největší světový lingvista" se podobně jako Jára Cimrman zabývá vším možným i nemožným. Coby socialista a anarchista kritizuje globalizaci a zahraniční politiku Spojených států, polemizuje o Kubě a Iráku, velebí komunistický režim ve Vietnamu...
Česká televize s Chomskym v pátek 13. června odvysílá diskusní pořad Hyde Park. Česká akademie věd teď Chomskému udělila čestnou medaili, což je nejvyšší vyznamenání AV. Odkdy proboha zveme do televize špíny? A odkdy dává AV medaile lidskému odpadu? Slušnější epiteton pro tenhle lidský odpad nemáme – levičák Chomsky totiž zpochybňoval genocidu dvou milionů v Kambodži po dubnu 1975. Tvrdil, že prý si kambodžští uprchlíci vymýšlejí a že zprávy o vražedném šílenství Rudých Khmérů jsou jen "záplava propagandistických lží".
Oběti Rudých Khmérů (a Noama Chomského) z Kambodži
V roce 1979 Chomsky vydal publikaci "After the Cataclysm". Kabodžský utečenec Sophal Ear ji později nazval "knihou, která asi nejvíc ze všech podpořila khmérskou revoluci". Chomsky v knize píše, že doklady zločinů v Kambodži jsou sice možná děsivé, ale je prý třeba brát je s rezervou a počet mrtvých asi tak stokrát snížit. Zemědělská politika Rudých Khmérů prý měla "úžasné výsledky" a za Pol Pota v Kambodži zavládla "bukolická idyla".
Sophal Ear v únoru 2010 v britském týdeníku The Observer citoval Chomského skandální výrok z roku 1979: "Je správné přisuzovat úmrtí z podvýživy a nemocí kambodžským úřadům?" Dodal k tomu: "Osobně mně ta otázka zvlášť pobuřuje, protože můj otec v Kambodži zemřel na podvýživu a nemoci. A zatímco moje rodina pracovala a umírala na rýžových polích, Chomsky tříbil své teorie a upravoval své argumenty v křesle na univerzitě v Cambridge..."
Dvojí metr: a co popírač Osvětimi?

