Dojemná story: Rakovina není konečná, někdy může být začátkem – G.cz
Vyhledávání

Dojemná story: Rakovina není konečná, někdy může být začátkem

Dvacetiletý zpěvák Harry Hudson se od rakoviny nenechal vyhodit ze sedla. A pořídil si pak lepší kolo.

Elsa K.
Elsa K. 14.8.2014, 19:30

Znáte romantický film Když Harry potkal Sally? Jednadvacetiletý nadějný zpěvák Harry Hudson potkal rakovinu. A zas tak romantické to nebylo.   harry1 Harry Hudson loni na jaře vydal singl World is Gone a měl pořádně našlápnuto k tomu stát se novým teenagerským idolem. Vyhlédl si ho producent, který stál za zrodem fenoménu Lady Gaga. Strmý vzestup mu ale překazil nádor o velikosti grapefruitu, který se usídlil v jeho hrudním koši.  To, že má rakovinu, prý ve skrytu duše tušil. Budil se v noci zpocený z nočních můr, ale příliš se bál o tom komukoli říct. A najednou už bylo pozdě. Ale ještě ne úplně.   harry2 Vyšetření odhalilo tzv. Hodgkinův lymfom, nádorové onemocnění lymfatické tkáně, které má ale naštěstí poměrně vysokou léčitelnost. 70 - 80 procent pacientů se s nemocí vítězně popere. A Harry chtěl žít. Přestože se nacházel ve stadiu III, tedy těsně před branami, ze kterých není návratu, s nemocí se rval jako lev. Navíc s úsměvem na rtu a permanentně on-line. Nejen jeho přátelé, ale celý virtuální svět, tak mohli sledovat jeho boj.  

Budu bojovat a zvítězím

tweet  

Naděje

Na příkré cestě vstříc vyléčení zažil Harry několik zvláštních momentů. První nastal, když k němu rodiče přivolali židovského rabína. Ten mu vtiskl do rukou Zohar (kabalistický spis obsahující mystický komentář k Tóře). Řekl mu, že nemusí být věřící, aby si ho přečetl a že mu kniha přinese pozitivní energii. Doporučil mu, aby si ho strčil pod polštář nebo tiskl k místu, které ho bolí. Znechucený Harry knihu odhodil do kouta. Ale pak zažil něco opravdu podivného: "Probudil jsem se uprostřed noci a někdo mě chytl za ruku. Byl to hřejivý pocit, jako by mě někdo objal. A neznámý hlas mi šeptal: "Ty neumřeš. Budeš v pořádku." Když jsem se probudil, kniha ležela na mé hrudi. Ta samá, kterou jsem předtím odhodil," řekl Harry.   3 4 Neméně zajímavý byl jeho sen poté, co absolvoval operaci, při které mu byl nádor vyjmut z těla. "Měl jsem divné reakce na některé léky. Vzpomínám si na jedno místo. Vypadalo jako hotelové apartmá, nejhezčí, které jsem kdy viděl. Zpočátku jsem si myslel, že mě přesunuli do hezčího a většího pooperačního pokoje. Ale když jsem se podíval z okna, uvědomil jsem si, že jsem někde úplně jinde. Rozhrnul jsem rolety a viděl jsem za oknem oceán. Miluju oceán. A tenhle byl krásný, čistý. Pak jsem viděl ještě svoji babičku, jak zalévá růže. Zemřela dřív, než jsem se narodil. Řekla mi: "Teď ještě není tvůj čas." Pak si pamatuji, že mě něco táhlo zpět a pak jsem se probudil," vzpomíná Harry.   5  

Kde je sakra moje obočí? Fakt díky, chemoterapie!

obočí Tyhle dva zážitky mu daly naději. Po více než týdnu začal opět komunikovat. "Cítil jsem se skvěle, protože mi někdo řekl, že to bude v pořádku," vysvětlil Harry. A od toho momentu byl nejen odhodlaný vyhrát, ale zároveň chtěl, aby celý svět jeho vítězství viděl. Připojil se na Twitter a Instagram a začal své účty bombardovat svými fotkami, pocity a postřehy. A lidé reagovali. Jeho instagramový účet měl najednou skoro 200 000 následovníků a každá jeho fotka desítky tisíc lajků. Inspiroval lidi trpící rakovinou z celého světa. Nenašel se nikdo, kdo by mu nefandil.  

Je jedno, jestli je sklenice poloprázdná nebo poloplná. Buďte vděční, že vůbec nějakou sklenici máte. A že máte co do ní...

tweet3  

Vítězství!

vítězství Po více než sedmi měsících chemoterapií se Harry uzdravil. Dorostly mu vlasy a vydal song s názvem Learn to Love, jehož klip monitoruje nelehkou cestu, kterou si proklestil rakovině navzdory.  
Předtím, než se čelně střetl s vidinou smrti, chtěl Harry vydělávat prachy, užívat si je, nehledět nalevo ani napravo, být slavný a obletovaný. Teď se mu žebříček hodnot absolutně zpřeházel. Prioritní je pro něj pomáhat druhým, hlavně mladým lidem s rakovinou. Veškeré zisky z jeho prvního porakovinového singlu jdou ve prospěch American Cancer Society. "Předtím jsem byl rád, že udělám chytlavý song, prodám ho a vydělám spoustu peněz. Teď nechci vlastně vůbec nic," dodává Harry.  

Podvedl jsem své obavy, rozešel se se svými pochybnostmi, zasnoubil se se svou vírou a teď si beru své sny...

last-tweet S nemocí ve zpětném zrcátku se teď věnuje tomu, aby inspiroval ty, kteří prožívají to samé, co on už má za sebou, k tomu, aby vytrvali a mysleli pozitivně. Odměnou jim bude jejich vlastní život.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články