Doby, kdy Dubí šlapalo jako hodinky, jsou ty tam: zavzpomínejme na starou dobrou E55 – G.cz
Vyhledávání

Doby, kdy Dubí šlapalo jako hodinky, jsou ty tam: zavzpomínejme na starou dobrou E55

Zdroj: profimedia.cz

Kult okolo pohraničního města Dubí, které bylo v 90. letech proslulé vysokou kriminalitou a hojnou prostitucí, je bohužel už dávno pryč. V současné době zde přežívá posledních pár „vykřičených“ podniků, ve kterých můžete smočit, ale v dobách rozmachu jich zde fungovalo až 40. Vzhledem k tomu, že v městě Dubí žije kolem 8 tisíc obyvatel a rozloha obce je okolo 33 kilometrů čtverečních, tak si dokážete představit, jak to zde ještě nedávno vypadalo.

Martin Miko
Martin Miko 13.8.2018, 15:51

Dubí - synonymum pro prostituci

Pověst, jakou si město Dubí vybudovala během 90. let, se jen tak odpárat nedá. Dodnes když městem projíždíme, tak můžeme vidět pozůstatky nevěstinců, z čehož je drtivá většina z nich zavřená. Poslední mohykáni však stále přežívají. Po výstabě úseku dálnice D8 na hranicích do Německa v roce 2006 nechvalně proslulá dálnice E55 ztratila drtivou většinu svých zákazníků, kterých bylo ve své době až 66 tisíc měsíčně. Jednalo se převážně o řidiče kamionů, kteří Dubí využívali jako záchytný bod, ve kterém si ulevit na dlouhých cestách po Evropě.

Během let zde vznikl poměrně slušně prosperující průmysl, který v době své vrcholné slávy dokázal uživit až 40 nevěstinců. Stovky prostitutek, desítky pasáků a mafie v Dubí vydělávali dlouhou dobu spoustu peněz, jenže nic netrvá věčně. Každý vrchol znamená i pád, což pro dubský byznys znamenala zmíněná výstavba dálnice. Po snížení počtu zákazníků navíc začaly prostitutky okrádat poslední zbytky věrných zákazníků, čímž své věrné zákazníky ztratily definitivně. Špatná pověst se totiž šíří mnohem rychleji než ta dobrá.

K postupnému odbourávání prostituce v Dubí se však postupem času přičinilo i samotné město a policie, kteří vymysleli několik účinných triků. Jedním z nich byla veřejná vyhláška, která zakazovala nabízení sexuálních služeb na veřejnosti ve městě Dubí. Dalším z nich bylo posílání dopisů zákazníkům nevěstinců, kteří byli v dopise vyzýváni k podání vysvětlení. K dopisu, který přišel návštěvníkům domů na adresu, se častokrát dostal i k jejich manželkám, což muže odrazovalo k dalším návštěvám. Jedním z oblíbených triků byla i pravidelná hlídka policie před vykřičeným domem, která část potenciálních zákazníků odrazovala. Pomohl i kamerový systém, který zveřejňoval zákazníky nevěstince.

Ze silnice E55 se ve své době stala jakási ikona, kterou si samozřejmě brali čeští vtipálci na paškál. Vzniklo tak spousta vtipů, které na různé variace kolují mezi lidmi dodnes. Rovněž nemůžeme zapomínat ani na Českou sodu a jejich Alles Gute, kde silnici E55 věnovali tvůrci pořadu rovnou celý díl.

Co to vlastně byla ta E55? Jedná se o mezinárodní silnici, která vede ze švédského Helsingborgu až do řeckého města Kalamata. E55 vede skrz Teplice (Dubí), kde se z ní svého času stala oblíbená destinace pro sexuální turisty a řidiče kamionů.

A zde se dozvíte o historii nudismu v Československu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu