Dobře rozestavěná Gruzie: podívejte, jak se světoví architekti vyřádili na východním konci Evropy – G.cz
Vyhledávání

Dobře rozestavěná Gruzie: podívejte, jak se světoví architekti vyřádili na východním konci Evropy

Celnice v Sarpi na gruzínsko-turecké hracici od německého studia J. Mayer H. Architects. Slouží též jako rozhledna nad strmým břehem Černého moře. Čerpací stanice a McDonald’s v Batumi. Stavba, kterou projektoval gruzínský architekt Giorgi Khmaladze, v sobě dovedně odděluje oba provozy, benzinku od restaurace. Letiště královny Tamary v Mestii. Před hypermoderní budovou jsou často ke spatření volně se procházející krávy. Koncertní a výstavní haly v parku Rhike v Tbilisi podle návrhu slavných italských architektů, manželů Fuksasových. Ve výstavbě jsou od roku 2010, teď probíhají poslední úpravy interiérů. + DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Ještě v nedávné době létali cizinci na stag parties neboli rozlučky se svobodou k nám, do Česka. Pak se přesunuli do pobaltských zemí a od loňska začínají opět ‚objevovat‘ další novou a lákavou destinaci – Gruzii. Letenky jsou levné a země je to překrásná. Neváhejte.

Pavel Vondráček
Pavel Vondráček 2.5.2018, 08:41

Gruzii vnímáme jako zemi krásných hor a zanedbaných lidských sídel. Jenže to již dávno neplatí. Od dob Růžové revoluce v roce 2003 tu vznikly desítky originálních projektů od světových architektů, v nichž se proplétá historie s budoucností. Ty nejpovedenější a nejoceňovanější najdete v této galerii.

A tady se ještě podívejte na 12 zvláštních pravidel společenské etikety v cizině: kde je slušné srkat a kde neslušné krájet chléb?

Podobné články

Doporučujeme

Další články