14 věcí, kam nestrkejte nos, pokud nechcete dostat přes hubu! – G.cz
Vyhledávání

14 věcí, kam nestrkejte nos, pokud nechcete dostat přes hubu!

Někdy se chováme jako burani a pak se divíme, když jsou ti druzí na nás naštvaní. Vyvarujte se toho, abyste lezli do následujících věcí!

Adam Brandejs
Adam Brandejs 13.3.2016, 13:25

1. Do harmoniky

UMHQv Klasická Hohnerka je překrásná věc. I kdybyste měli sebevětší nutkání fouknout si do harmoniky svého kamaráda, nedělejte to. Je to stejné, jako kdybyste na ústa líbali jeho ženu. Nejde jen o ty drahé a choulostivé plíšky uvnitř. Ale zkuste si představit těch plivanců, které tímto ušlechtilým nástrojem během jeho hudební kariéry prošly.

2. Do telefonu/mailu/počítače/dopisu

Nemá cenu pitvat podrobnosti týkající se listovního tajemství. Dopis nebo mobil je soukromá věc, do které se neleze ze zásady. Ale čert vem zásady. Máte opravdu koule na to ustát to, co najdete ve esemeskách své přítelkyně?

3. Do dýmky

1327421389859 Vztah k tomuto nepatrnému kusu dřeva definoval už ruský spisovatel Ilja Erenburg, který tvrdil, že žena a dýmka se nepůjčují. Během let získal mnoho následovatelů, kteří obvykle lpěli zejména na druhé ze jmenovaných hodnot.

4. Do holky

Lézt do cizí holky se nedělá, protože jsou důležitější věci než kocour v troubě, jako důvěra, chlapské slovo a také to, že jenom blbec by ublížil kamarádovi. Na světě jsou tři miliardy žen, takže se snad z těch několika set milionů nezadaných dá něco vybrat.

5. Do ochranného pásma (banka, pošta, kasa)

Zdá se to jako nekonečná a stále se vracející mantra. Ale tím, že se nalepíte na záda člověka na přepážce před vámi, se na řadu opravdu dřív nedostanete. Nic neurychlíte, nic nevyřešíte, jen budete vypadat jako hloupý buran, který se ve slušném chování vyzná jako racek ve výměně pneumatik.

6. Do činelů

oloo Nemá to nic společného s profesní ctí nebo sobeckostí bubeníků. Když na koncertech vystupuje více kapel, obvykle si půjčují bicí sestavu. Až na jednu výjimku - činely, které si přinese každý své. Za prvé se každému líbí trochu jiný zvuk, ale důvod je především pragmatický. Jestli se dá hraním něco odrovnat, jsou to kromě blán bubnů činely. A i když se to nezdá, každý z těch blýskavých a tu a tam praskajících plechů stojí třeba i deset tisíc korun.

7. Do party

Být součástí party něco znamená. Buď jste v ní, nebo nejste nikdo. Ale členství si nevynutíte. Není nic trapnějšího než se vtírat někam, kde o vás nikdo nestojí.

8. Do zadku

Existuje tisíc možností, jak si šplhnout. Když máte příležitost, zúží se vám zorničky, zrychlí tep a dychtivě využijete možnost, jak dát najevo oddanost, která vám má zajistit výhody. Místo toho ve skupině propadnete na úroveň otvoru, z nějž odtéká moč kamsi do hlubin.

9. Do úlu

bees Asi bychom našli stovky důvodů, proč se včelařům nenavážet do jejich hájemství. Stovky žihadel v krku ale budou asi tím nejlepším argumentem.

10. Do řeči

Spousta lidí si vynucuje právo hovořit bez přerušení dlouhé minuty. I když už vám jazyk frézuje zuby na volnoběh, nechte oponenta dokončit myšlenku. Skákat si do řeči je vrchol nevychovanosti a pokud vám kdokoli neoplatí vaší velkorysost mlčení, máte výsostné právo ho upozornit, že jste ho před chvílí přeci také nechat vykecat.

11. Do osobní bubliny při močení

Ať chceme, nebo ne, lidé jsou různí. Každý vnímáme intimitu poněkud jinak. Zatímco jednomu nepřijde divné močit do stejného pisoáru s kamarádem, jiný se i pro vykonání malé potřeby úzkostlivě uzavírá v kabince. Někdy je to lepší, než se k hospodskému stolu vracet s čímsi vlhkým podpisem na nohavici.

12. Do kšeftu

Je zvláštní, jak spolehlivě funguje lidská schopnost přivlastňovat si cizí nápady. K upřímnému dojmu, že jde o můj vlastní nápad často stačí jen to, že se o něm někdo zmínil v naší přítomnosti. Než kamarádovi ukradnete obchodní záměr, přesvědčete se ještě jednou, že vám o téže věci nevyprávěl včera u piva.

13. Do výchovy dětí

Kolegův syn by byl celkem v pohodě, nebýt té diletantské, neodborné a nezřízeně svobodomyslné výchovy jeho rodičů, kteří mu všechno dovolí. To kdyby bylo na vás, vypadalo by všechno úplně jinak. A napadlo vás někdy, že ze všech lidí ve vašem okolí udělali největší chyby ve výchově svého potomka vaši vlastní rodiče?

14. Do kritiky matky partnera

ololo Z jistých důvodů varujeme především ženy. Je to nejsnadnější cíl, který můžete u svého partnera zasáhnout. A také ten okamžik, kdy si váš muž uvědomí, že jste beznadějná kráva, s níž už nemá smysl smysl pokračovat ani ve vaření vody na čaj.

A když už někam lezete, tak dávejte pozor, na co saháte. Často je tam pěkný hegeš. Přečtěte si jaký!

Podobné články

Doporučujeme

Další články