fb pixel Dnes slavíme 200. výročí The Macallan prostřednictvím řady The Macallan Double Cask – G.cz
Vyhledávání

Dnes slavíme 200. výročí The Macallan prostřednictvím řady The Macallan Double Cask

Zdroj: The Macallan

Double Cask vypráví příběh cesty, která spojuje dva různé světy. Tato cesta začíná v rozlehlých zelených lesích severního Španělska a francouzských Pyrenejích, odkud The Macallan získává dřevo evropského dubu. Současně se na tisíce mil dlouhou cestu z bujných lesů v Ohiu, Missouri a Kentucky vydávají americké duby. Tato cesta končí ve Španělsku, kde jsou oba typy dubů ručně zpracovány do sudů, které jsou naplněny sherry.

Komerční článek
Komerční článek 6.6.2024, 09:34

Jakmile sudy dozrají, jsou převezeny na panství The Macallan v oblasti Speyside, kde jsou naplněny nově vyrobeným destilátem. Po letech spánku poté The Macallan Whisky Mastery tým použije své dovednosti a odborné znalosti k výběru nejlepšího poměru destilátu z amerických i evropských dubových sudů, aby vznikl skutečný Double Cask.

Výsledkem je dokonalé partnerství, kdy americký dub obohacený sherry dodává jemnou chuť vanilky, zatímco evropský dub přináší jemné a nezaměnitelné koření a klasický styl The Macallan.

Vliv dubu se nejvíce podílí na kvalitě, přirozené barvě a výrazných vůních a chutích, které jsou základem jednosladových whisky The Macallan.
Řada Double Cask je důkazem neutuchající touhy společnosti The Macallan překračovat hranice běžného, hledat výjimečné a vytvářet bezkonkurenční jednosladové whisky.


Řadu The Macallan Double Cask můžete objevit prostřednictvím:

- The Macallan Double Cask 12 Years Old
Dokonale vyvážená jednosladová whisky, která zrála 12 let v harmonickém spojení amerických a evropských dubových sudů po sherry, pyšní se tóny fondánu, citrusů a jemného koření.


- Macallan Double Cask 15 Years Old
Přináší vůni sušeného ovoce, karamelu a vanilky, hřejivý závěr s krémovým nádechem zlatavých máslových karamelek.


- Macallan Double Cask 18 Years Old
Má bohatý jantarově medový tón s tóny sušeného ovoce, zázvoru a karamelu. Hřejivý dubový kořeněný závěr je vyvážen citrusovou chutí sladkého pomeranče.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články