Divný český Babylon – G.cz
Vyhledávání

Divný český Babylon

Náš národ je rozbředlý jako huspenina a lepkavě neurčitý jako rozteklý nanuk. Tady jsou dva aktuální příklady, že se Češi neumějí jasně rozhodnout a pak si za tím důsledně stát.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 28.8.2014, 17:00

 

1. Muslimské šátky

collagereasult.jpg Česká vláda se rozhodla poslat 500 tun munice Kurdům, kteří v severním Iráku bojují proti islamistům. Podle iDnesu od nás dostanou náboje do kalašnikovů a kulometů, granáty a pancéřovky. Fajn, tomu je třeba zatleskat. Kurdové jsou sice muslimové, ale stojí na "správné straně barikády". Odmítají extrémní formu islámu, která se vrací do středověku, a to včetně hromadných poprav jiných muslimů a podřezávání západních novinářů. Když Kurdům proti tomuhle svinstvu pomůžeme, bráníme tím vlastně i sami sebe a evropské civilizační hodnoty. A zároveň tím veřejně říkáme: "Tohle ne, tohle nebudeme trpět nikde na světě." Jenže zároveň se ombudsmanka Anna Šabatová zastává muslimek, které chtěly v pražské zdravotnické škole nosit na hlavě šátky. Prý je to jejich svoboda. Jenže zahalování vlasů coby symbol náboženství zakazuje nejen Francie a Holandsko, ale dokonce i Turecko (pro příslušnice některých veřejných povolání). 99,7 % Turků jsou sice muslimové, ale i oni souhlasí, že v oficiálních institucích by ženy šátek mít neměly. Šabatová nás tedy posouvá východně od tureckých hranic – někam do Íránu, Iráku a Sýrie.  

2. Čína a Tibet

CINA_TIBET_(F)_0408_Arresti Asi čtyři stovky českých obecních a městských úřadů v březnu pravidelně vyvěšuje vlajku nezávislého Tibetu. Připomínají si tím výročí povstání Tibeťanů proti čínským okupantům. Tibetská vlajka visí i z českého parlamentu a senátu a pro svobodu Tibetu se vyslovují čeští politici. Třeba Miroslav Kalousek. Fajn, tomu je třeba zatleskat. V okupovaném Tibetu jsou totiž hromadně porušována lidská práva a ničena tibetská kultura. Jenže zároveň bývalý manažer volební kampaně ČSSD Jaroslav Tvrdík pozval do Česka pět set čínských byznysmenů. Že prý by u nás mohli investovat. Reprezentační prostory na to poskytl poskytl Pražský hrad, akci zaštítil prezident Zeman a premiér Sobotka.

Takže jak to vlastně je?!

Bráníme evropské hodnoty, nebo ustupujeme muslimům? Sympatizujeme s Tibeťany, nebo lezeme do zadku Číňanům? Neumíme se rozhodnout, chováme se rozbředle, vyjadřujeme se neurčitě. Češi jsou už prostě takoví a v dějinách se to projevilo už mnohokrát. Tvrdíme, že nemáme rádi Habsburky, a přitom chválíme Josefa II. za to, jak "zatočil s církví. Na rozdíl od Poláků nebo Britů jsme až na pár čestných výjimek nebojovali s německými okupanty, na rozdíl od Maďarů jsme bez čestných výjimek nebojovali se sovětskými okupanty. Jen jsme jim potají škodili a pak si na odboj hráli. V Česku odedávna vládne babylonský zmatek a vlastně ani moc nevíme, kdo jsme. Asi to bude tím, že se tu ve středu Evropy všechno míchá jako bramboračka – polévka, do které Češi nacpou skoro všechno, co najdou doma. Aspoň si o tom Babylonu poslechněte dementní písničku:
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články