Dirkova nakládačka: proč jsou současné Vánoce naprosto debilní? – G.cz
Vyhledávání

Dirkova nakládačka: proč jsou současné Vánoce naprosto debilní?

Vánoce jsou nejodpornější částí roku. Tedy aspoň v době pozdního kapitalismu, kdy se myšlenka Vánoc zredukovala na "kupte si tuhle sra*ku dříve, než ten idiot před vámi, a to za peníze, které nemáte".

Dirk Diggler
Dirk Diggler 5.12.2018, 10:46

Vánoční mánie

Je něco horšího, než být naživu během Vánoc? Vánoce jsou v zásadě super svátek – když si vezmeme, kolik hrůz napáchalo křesťanství v průběhu věků, tak můžeme být vlastně ještě rádi, že se během Vánoc lidi neupalují a nenatahují na skřipce, i když ruku na srdce – kdo dává do bramborového salátu jablka si zaslouží minimálně španělskou botu. Každopádně je jasné, že Vánoce jsou pro běžného člověka náročná doba. Člověk si během nich připadá jako Babišova vláda – utrácí peníze, které nemá, za zbytečné věci pro lidi, které nesnáší a celý rok se s nimi nevidí.

A když už náhodou dá těžce vydělané peníze dohromady, zbývá jen dojet do přecpaného obchodu a všechny ty hovadiny nakoupit. Nedýchatelné, nehýbatelno a do toho všeho se personál obchodního domu z nějakého důvodu rozhodl aplikovat psychologický teror srovnatelný snad jen s věznicí v Guantánamu – osvědčená kombinace hlasité hudby a blikajících světel zlomí morálku i toho nejsilnějšího teroristy, tedy zákazníka.

Kde je podstata?

V momentě, kdy nás mají zlomené, zničené a nejlépe slintající na podlaze před prodejnou Pandory (aka odporné bižuterie, která je tak vzdorným projevem ženské individuality, že to má úplně každá od prodavačky z Kauflandu až po vás) za křiku nekonečné smyčky All I Want For Christmas od Mariah Carey, čekají nás prázdné regály a před nimi davy lidí, kteří se snaží z posledních sil vyškrábat ostatním nakupujícím oči, aby mohli svému rozmazlenému dítku přinést poslední model nějakého nesmyslu, který si na nás vymysleli markeťáci z hračkářství.

Co říci závěrem než jen, že by bylo hezké se vrátit k pravé podstatě Vánoc – k svátkům obžerství. Ne, že by bylo zdravé ležet od Štědrého dne do Silvestra pod vánočním stromečkem s břichem plným bramborového salátu a vína, ale co si budem. Něco to do sebe má. Na rozdíl od Pandory. Styďte se za sebe. Styďte se. Lidi, co nosí Pandoru jsou důvodem, proč nás všechny Bůh opustil.

Fakt nesnášíme Pandoru.

A zde je 20 let napínavého dobrodružství s Freevideo.cz, které nám neustále přináší geniální české hlášky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články