fb pixel Díl II.: Marvin Gaye byl při hádce zastřelen vlastním otcem: „Mám, co jsem chtěl. Sám jsem to nedokázal, tak jsem ho donutil to udělat“ – G.cz
Vyhledávání

Díl II.: Marvin Gaye byl při hádce zastřelen vlastním otcem: „Mám, co jsem chtěl. Sám jsem to nedokázal, tak jsem ho donutil to udělat“

Zdroj: Jim Britt, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=96235514

Na vrcholu své kariéry byl Marvin Gaye přezdíván jako „princ soulu“ (The Prince of Soul) a znám je tak po celém světě dodnes. Tak jako je hudební kariéra tohoto soulového zpěváka obdivuhodná, je šokující i způsob, kterým odešel ze světa živých. Dne 1. dubna roku 1984 jej totiž při hádce zastřelil vlastní otec.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 1.4.2023, 11:52

Deprese

Zvláštní a nedořešené pocity k otci se naposledy projevily v losangeleském domě Marvina Gaye staršího a jeho ženy Alberty. Jejich syn, tehdy mezinárodní hudební hvězda, se do domu svých rodičů nastěhoval koncem roku 1983 v době, kdy byl na dně svého boje s depresemi, dluhy a konzumací kokainu.

Pouhý rok po svém prvním vítězství na Grammy a po triumfálním návratu do popových žebříčků s písní „Sexual Healing“ byl Marvin Gaye v hrozném fyzickém, psychickém i finančním stavu.

Hádka

Marvin Gaye tehdy zasáhl do hádky mezi svými rodiči v odpoledních hodinách 1. dubna roku 1984 v losangeleské čtvrti West Adams. Hudebník se zapletl do fyzické potyčky se svým otcem Marvinem Gayem starším, načež se odebral do ložnice, kde se jej snažila uklidnit jeho matka Alberta Gaye.

V tu chvíli ovšem Marvin Gay starší vzal do ruky revolver, který obdržel od svého syna, a posléze jej třikrát střelil. Trefil se nejen do ramena a hrudníku, ale rovněž do srdce, kterým jedna ze střelných ran doslova proletěla.

„Mám, co jsem chtěl“

Bratr Marvina Gaye, Frankie, který bydlel ve vedlejším domě a který legendárního zpěváka držel v posledních minutách jeho života, později ve svých pamětech napsal, že poslední slova Marvina Gaye zněla takto: „Mám, co jsem chtěl… Sám jsem to nedokázal, tak jsem ho donutil to udělat.“

Po hudebníkově pohřbu bylo jeho tělo zpopelněno ve Forest Lawn Memorial Park-Hollywood Hills a jeho popel rozptýlen do Tichého oceánu. Marvin Gay starší byl původně obviněn z vraždy prvního stupně, ale po zjištění mozkového nádoru bylo obvinění sníženo na „dobrovolné zabití“. Byl mu uložen podmíněný šestiletý trest. Zemřel v domově pro seniory v roce 1998.

Zdroj: History, Wikipedia

Podobné články

Doporučujeme

Další články