Děsivé video, jak pražští studenti zabili učitelku. A pak ho chtěli prodat do novin! – G.cz
Vyhledávání

Děsivé video, jak pražští studenti zabili učitelku. A pak ho chtěli prodat do novin!

Jistě jste již aspoň část tohoto videa viděli a asi jste si taky položili otázku, zda jste to za těchto okolností vůbec vidět chtěli.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 19.2.2016, 10:27

Kauza šikany na pražské průmyslové školy Na Třebešíně graduje. Skupina studentů svou učitelku angličtiny dlouhodobým terorem dohnala až k smrti. To je samo o sobě tak děsivé, neomluvitelné, zvěrské a šílené, že se člověku skoro ani nedostává přívlastků, které by to popsaly.

Ještě horší ale je, že si někteří studenti šikanu natáčeli na mobily a po smrti učitelky záběry nabízeli novinářům. Za peníze! Je to asi podobně cynicky hrůzné, jako kdyby velitel koncentráku pro bohaté zájemce pořádal „zážitkové prohlídky“. Je to absolutní popření všeho, co z nás dělá lidi. Jde totiž o klasické „snuff movie“ – film, ve kterém je zobrazena vražda nebo zabití, a který je distribuován za účelem zisku.

A my teď řešíme složité morální dilema. Za video jsme nikomu nic neplatili – už pár hodin je volně dostupné na YTB se zarážkou „Novinka“. Ale když ho teď zveřejníme, nestáváme se náhodou tak trochu spolupachateli, kteří na smrti nešťastné angličtinářky madiálně parazitují? Vlastně je to stejná situace, jako když Iveta Bartošová skočila pod vlak. Bulvární novináři málem začali stanovat u kolejí, jen aby jim nic neuniklo. Zaklínali se „potřebou informovat veřejnost“, ale ve skutečnosti jim šlo jen o zvýšení čtenosti.

Druhý pohled ale říká, že by to video měl vidět každý, kdo má něco společného se školou. Máte děti? Učíte je? Pak je třeba vědět, že děti dovedou být i velmi zlé. „Žáci postrádají základní návyky slušného mezilidského chování již z rodiny a vědomosti o tom, co znamená pokora, úcta ke starším lidem, k ženám a v neposlední řadě i úcta k učiteli,“ píše se v dopise Sdružení učňovských zařízení ministryni školství Kateřině Valachové.

My bychom to řekli srozumitleněji: děti mohou být zákeřné, zkažené a bezcitné svině na úrovni výše zmíněného velitele koncentráku. Podívejte se na video a zachvějte se hnusem:

Anketa

Mají se podobná videa zveřejňovat?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články