fb pixel Den otců se blíží: nejlepší příležitost zajít s tátou (nejen) na pivo – G.cz
Vyhledávání

Den otců se blíží: nejlepší příležitost zajít s tátou (nejen) na pivo

Na to, abyste vzali tátu na pivo nebo zápas jeho oblíbeného týmu, samozřejmě není třeba oficiální svátek, ale na druhou stranu je Den otců skvělou příležitostí, jak s tradicí pravidelných sešlostí táta-syn/dcera začít nebo ji udržovat. Letos svátek připadá na 18. června a my přinášíme tipy, jak si co nejvíc užít pohodovou sváteční neděli.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 11.6.2017, 04:00

Svátek matek má poměrně dlouhou tradici i všeobecnou známost. Že existuje i Den otců s téměř stejně dlouhou, více než stoletou tradicí, ovšem doposud zaregistroval jen zlomek lidí. I tátové ale potřebují vědět, že si jich ceníme a jsme tu pro ně, stejně jako oni tu byli pro nás, když jsme je potřebovali.

Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Dodd, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910, v den narozenin pana Dodda, a byla spíše soukromá. Popularita svátku ale rychle rostla, a tak byl v roce 1966 díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi konečně oficiálně stanoven Den otců, který připadá na třetí červnovou neděli. Letos to bude 18. června. A zde je pár tipů, jak si s tátou tuhle neděli společně užít.

1) Zajděte na pivo

Kdy naposledy jste vzali tátu na jedno? Udělejte si čas a řekněte mu, jak vám na něm záleží. Březňák speciálně na oslavu našich tátů, hrdinů ze staré školy, uvařil Březňák 11, pivo z těch nejkvalitnějších tuzemských surovin uvařené dle tradičních pivovarnických metod. Březňák 11 je světlý ležák zlatavé barvy s obsahem alkoholu 4,6 % obj. a plnější chutí, která však pivu neubírá na pitelnosti. A tak možná nezůstanete jen u jednoho kousku a vy strávíte se svým tátou pěkné chvíle, na které se nezapomíná. Určitě to ocení a vy možná přijdete na to, že není od věci si takovou rodinnou akci zopakovat.

2) Užijte si grilovačku

Vyrazte na piknik spojený s grilováním nebo opékáním buřtů. Pivo, jídlo, příroda kolem a trocha adrenalinu při rozdělávání ohně vám přijde vhod, zvlášť když malý výlet okořeníte vzpomínáním na čundry nebo jiné společné zážitky. Grilování si můžete užít doma na zahradě, v lesích, parcích, lesoparcích i na zahrádce, třeba v některé z březňáckých hospůdek.

3) Vyrazte na koncert kapely Jelen

Vezměte tátu na koncert jedné z nejpopulárnějších českých hudebních skupin, sedmičlenné akustické kapely Jelen, která oprávněně patří k tomu nejlepšímu, co naše současná hudební scéna nabízí. Jeleni hrají autorské skladby vycházející z tradičních stylů, jako je country, folk, bluegrass a blues a speciálně ke Dni otců ve spolupráci se značkou Březňák pro všechny otce složili písničku Domů. Tu premiérově zahrají na velkém open-air koncertu pod širým nebem ke Dni otců, kde vystoupí také Debbi, David Stypka a Kateřina Marie Tichá.

Písnička je takový náš vzkaz, nebo řekněme příběh mezigeneračního pochopení mezi táty a syny. Tátové mají představu o tom, co by synové měli dělat, a to se vždycky nepovede. Na druhou stranu mají synové pořád dojem, že by neměli dělat, co se jim říká, ale pak většinou zjistí, že ty cesty vedou stejným směrem. Nakonec se sejdou a zjistí, že není důležité, kudy tam dojdou, ale že jsou spolu,“ vypráví zpěvák kapely Jindra Polák, jak písnička vznikala.

Koncert se koná v neděli 18. června od 17.00 na Střeleckém ostrově a bude koncipován „rodinně“. „Program bude bohatý a na Střeleckém ostrově je to krásné. Byl jsem tam loni a ta atmosféra je úžasná. Na to se moc těšíme. Začneme brzy a chceme navodit rodinnou atmosféru,“ prozradil frontman Jelenů Jindra Polák.

A tady se ještě podívejte, proč není březňák jako Březňák.

Podobné články

Doporučujeme

Další články