Den otců se blíží: nejlepší příležitost zajít s tátou (nejen) na pivo

Obrázek uživatele Radek Kovanda
11.6.2017, 04:06

Na to, abyste vzali tátu na pivo nebo zápas jeho oblíbeného týmu, samozřejmě není třeba oficiální svátek, ale na druhou stranu je Den otců skvělou příležitostí, jak s tradicí pravidelných sešlostí táta-syn/dcera začít nebo ji udržovat. Letos svátek připadá na 18. června a my přinášíme tipy, jak si co nejvíc užít pohodovou sváteční neděli.

Svátek matek má poměrně dlouhou tradici i všeobecnou známost. Že existuje i Den otců s téměř stejně dlouhou, více než stoletou tradicí, ovšem doposud zaregistroval jen zlomek lidí. I tátové ale potřebují vědět, že si jich ceníme a jsme tu pro ně, stejně jako oni tu byli pro nás, když jsme je potřebovali.

Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Dodd, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910, v den narozenin pana Dodda, a byla spíše soukromá. Popularita svátku ale rychle rostla, a tak byl v roce 1966 díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi konečně oficiálně stanoven Den otců, který připadá na třetí červnovou neděli. Letos to bude 18. června. A zde je pár tipů, jak si s tátou tuhle neděli společně užít.

1) Zajděte na pivo

Kdy naposledy jste vzali tátu na jedno? Udělejte si čas a řekněte mu, jak vám na něm záleží. Březňák speciálně na oslavu našich tátů, hrdinů ze staré školy, uvařil Březňák 11, pivo z těch nejkvalitnějších tuzemských surovin uvařené dle tradičních pivovarnických metod. Březňák 11 je světlý ležák zlatavé barvy s obsahem alkoholu 4,6 % obj. a plnější chutí, která však pivu neubírá na pitelnosti. A tak možná nezůstanete jen u jednoho kousku a vy strávíte se svým tátou pěkné chvíle, na které se nezapomíná. Určitě to ocení a vy možná přijdete na to, že není od věci si takovou rodinnou akci zopakovat.

2) Užijte si grilovačku

Vyrazte na piknik spojený s grilováním nebo opékáním buřtů. Pivo, jídlo, příroda kolem a trocha adrenalinu při rozdělávání ohně vám přijde vhod, zvlášť když malý výlet okořeníte vzpomínáním na čundry nebo jiné společné zážitky. Grilování si můžete užít doma na zahradě, v lesích, parcích, lesoparcích i na zahrádce, třeba v některé z březňáckých hospůdek.

3) Vyrazte na koncert kapely Jelen

Vezměte tátu na koncert jedné z nejpopulárnějších českých hudebních skupin, sedmičlenné akustické kapely Jelen, která oprávněně patří k tomu nejlepšímu, co naše současná hudební scéna nabízí. Jeleni hrají autorské skladby vycházející z tradičních stylů, jako je country, folk, bluegrass a blues a speciálně ke Dni otců ve spolupráci se značkou Březňák pro všechny otce složili písničku Domů. Tu premiérově zahrají na velkém open-air koncertu pod širým nebem ke Dni otců, kde vystoupí také Debbi, David Stypka a Kateřina Marie Tichá.

Písnička je takový náš vzkaz, nebo řekněme příběh mezigeneračního pochopení mezi táty a syny. Tátové mají představu o tom, co by synové měli dělat, a to se vždycky nepovede. Na druhou stranu mají synové pořád dojem, že by neměli dělat, co se jim říká, ale pak většinou zjistí, že ty cesty vedou stejným směrem. Nakonec se sejdou a zjistí, že není důležité, kudy tam dojdou, ale že jsou spolu,“ vypráví zpěvák kapely Jindra Polák, jak písnička vznikala.

Koncert se koná v neděli 18. června od 17.00 na Střeleckém ostrově a bude koncipován „rodinně“. „Program bude bohatý a na Střeleckém ostrově je to krásné. Byl jsem tam loni a ta atmosféra je úžasná. Na to se moc těšíme. Začneme brzy a chceme navodit rodinnou atmosféru,“ prozradil frontman Jelenů Jindra Polák.

A tady se ještě podívejte, proč není březňák jako Březňák.


Komentáře