Dělníkům G.cz z Továrny na debilno skončila směna. Pomozte TMBK a Landsmanovi vydat knihu – G.cz
Vyhledávání

Dělníkům G.cz z Továrny na debilno skončila směna. Pomozte TMBK a Landsmanovi vydat knihu

Vydat společensko-satirický román bez servítek se rozhodli dva oblíbení baviči českého internetu, Dominik Landsman a Tomáš Břínek (TMBK). Ti se na základě dlouhodobě úspěšné spolupráce pro magazín G.cz rozhodli, že vydají ucelené dílo pod názvem Továrna na debilno, které bude plné humorných textů a nekompromisních koláží. Kniha by měla vyjít před Vánocemi, ale jen za předpokladu, že ji podpoříte skrz crowdfundingový portál HitHit.cz.

Martin Miko
Martin Miko 5.10.2017, 18:48

Podpořte román redaktorů G.cz na HitHitu!

O nic šílenějšího se doposud nikdy nikdo pravděpodobně nepokusil. Vše začalo zhruba před rokem, kdy se Dominik s Tomášem rozhodli, že spojí své síly dohromady a vytvoří souvislý text románového typu, který bude doplněn o mistrovské koláže TMBK. Rok utekl jako voda a jen díky vám se nyní může zhmotnit několik desítek megabytů těch nejzábavnějších a nejzvrhlejších dat, které kdy svět spatřil.

Román Továrna na debilno mapuje putování jednoho jediného člověka marastem mediálního masírování a ovlivňování veřejného mínění. Jak je vidno, knížka bude mít hloubku. „Náš román si bere na paškál převážně politiky a média, respektive jejich dopad na lidi a schopnost s nimi manipulovat,“ uvádí autor textu Dominik Landsman. Dle autorů bude mít dílo mocný sociální přesah a obsahovat spoustu metafor a jinotajů, se kterými si však český fanoušek hbitě poradí. Jak ukázka na portálu HitHit.cz napovídá, tak se můžeme těšit na tradiční zábavu v podání dvojice Landsman – TMBK, kterou známe především díky portálu G.cz.

Mezi odměnami je kurz přebalování nebo lekce Photoshopu s TMBK

Co se týče nabízených odměn, tak je rozhodně o co stát. Kromě Knihy Továrna na debilno se svítící i nesvítící obálkou je zde možnost získat také tričko z dílny TMBK či podepsanou koláž v rozměrech 50x50 cm nebo vstup na VIP křest knihy. Z netradičních odměn je zde k dispozici kurz přebalování od Dominika Landsmana nebo možnost stát se jednou z postav knihy. Kolážista TMBK z vás za patřičný obnos vytvoří jednu z postav románu a vy tak budete věční. V případě, že byste chtěli také vytvářet koláže a stát se hvězdou internetu, tak vás Tomáš Břínek naučí pracovat ve Photoshopu. Pro ty nejotrlejší z vás je zde možnost zakoupit si romantickou večeři s autory, ba dokonce romantickou noc v hotelu s jedním z autorů, která však bohužel neobsahuje sexuální služby.

„Cílem tohodle projektu je hlavně zachovat náš identický rukopis, jelikož téměř vše, co jsme doposud vytvořili, reagovalo na momentální politickou nebo společenskou situaci. Tohle dílo bude mít trvalou hodnotu a věříme, že se k němu budou lidi vracet i po letech,“ komentoval svou práci na knize spoluautor Tomáš Břínek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články