fb pixel Dějiny se opakují: ČSSD se sloučila s komunisty! – G.cz
Vyhledávání

Dějiny se opakují: ČSSD se sloučila s komunisty!

…zatím ještě ne úplně, ale skoro. A může za to Bohuslav Sobotka.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 19.2.2017, 12:00

Přátelé, tohle je děsivé. Posuďte sami.

V roce 1995 přijali zástupci ČSSD takzvané Bohumínské usnesení, kterým si sociální demokraté zakázali spolupráci s extrémistickými stranami včetně komunistů (KSČM). No aby ne – komunisti jsou přece tvůrci totalitního systému, který mezi únorem 1948 a listopadem 1989 totálně zničil naši zemi.

Komunisti nás přivázali k okupačnímu Sovětskému svazu, vyhnali ze země statisíce nejlepších lidi, další tisíce jich zavřeli a zabili. Rozvrátili prosperující ekonomiku a kolem hranic natáhli ostnaté dráty. Vytvořili systém fízlů a udavačů, zakazovali knihy, hudbu a náboženství… No prostě se chovali skoro jako Islámský stát.

Tohle všechno je notoricky známo a pokud jste to náhodou už nezažili, buďte rádi. Právě proto taky rozumný člověk s komunisty nekamarádí, nemluví, nejedná a vyjadřuje jim nejhlubší opovržení, a to přesto, že se je po listopadu 1989 bohužel nepodařilo zakázat. Právě proto před dvaceti lety ČSSD přijala Bohumínské usnesení.

Jenže teď přijde premiér a zároveň i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a prohlásí, že zákaz spolupráce s komunisty je překonaný. Prý by s nimi proto nebyl problém vytvořit vládní koalici. „Myslím, že bychom se měli vrátit ke starostem běžných lidí,” říká. “Ty vůbec nezajímá, jestli platí, nebo neplatí Bohumínské usnesení. To je debata pro politology.“

Sobotka se tedy chce paktovat s rudými zloději, vrahy a kolaboranty. Respektive s jejich přímými nástupci z KSČM, ale to je nakonec jedno. S hořkou nadsázkou to připomíná červen 1948, kdy byla po komunistickém převratu ČSSD sloučena s KSČ a zanikla. V našich očích se to teď opakuje: kdo chce spolupracovat s komunisty, pro toho máme jen slova nejhlubšího opovržení.

A TADY si přečtěte, jestli je horší propagovat komunismus nebo souložit před kamerou za peníze.

Podobné články

Doporučujeme

Další články