Definice obyčejného člověka v devíti základních bodech – G.cz
Vyhledávání

Definice obyčejného člověka v devíti základních bodech

Obyčejný člověk. Fenomén, který je poslední dobou často skloňován. Zaštiťují se jím politické strany, prochází napříč všemi médii a v diskuzích se plamenně hořekuje nad jeho pohnutým osudem.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 10.6.2018, 09:16

Kdo to ale vlastně ten obyčejný člověk je? Jste to vy? Je to někdo jiný? Znáte někdo takového obyčejného člověka osobně? Z dostupných pramenů lze vypozorovat některé základní rysy, které takového obyčejného člověka charakterizují a podle nichž si můžete otestovat, zda jste obyčejní lidé, anebo zda jste to dotáhli o kousek dál.

1. Na obyčejného člověka se kašle

Obyčejný člověk to nemá v životě lehké. Veškeré instituce včetně zákonodárců na obyčejného člověka kašlou. Všem jde jen o vlastní prospěch. Autority obyčejného člověka přecházejí a vůbec na něj nemyslí. V době, kdy jede každý na sebe, se na obyčejného člověka zapomíná. A přitom je nejvíce zranitelný.

2. Obyčejný člověk žije z ruky do huby

Obyčejný člověk nemá dostatek finančních prostředků, aby si vytvořil nějakou rezervu. Je to poctivě pracující jedinec, který nikdy nekradl, žije si ten svůj malý život a raduje se z maličkostí jako je třeba zlevněné mléko anebo rozkvetlá louka. Takový obyčejný člověk nechápe, jak mohou být lidé bohatí, neboť jemu se to nepovedlo a nikdy nepovede. Obyčejný člověk je přesvědčen, že každý, kdo je bohatý, musí být podvodník, protože jinak to není možné.

3. Obyčejný člověk má selský rozum

Obyčejný člověk nepotřebuje vysoké školy na to, aby pochopil makroekonomické mechanismy. Naprosto perfektně rozumí finančním trhům, zahraničnímu obchodu i zahraniční politice. Úplně přesně ví, jak co udělat, aby to fungovalo, a byl by ideálním předsedou vlády, jelikož by všechno odvodil selským rozumem. Do politiky ale obyčejný člověk nikdy nevstoupí.

Každý obyčejný člověk zná minimálně dva vysokoškoláky, kteří mají sice titul, ale jsou to debilové a nejsou příliš bystří. Chybí jim ten selský rozum.

4. Jakákoliv změna ohrozí především obyčejného člověka

Budou se zvyšovat daně? První, kdo pocítí drtivý dopad zvýšení daní, je samozřejmě obyčejný člověk. Těch nahoře se to ani nedotkne. I kdyby byla progresivní daň z příjmu, nějakým způsobem se to nejvíce dotkne obyčejného člověka, který vydělává nejmíň.

5. Spravedlnosti se obyčejný člověk nedovolá

Soudní systém v České republice je postaven tak, aby s každým obyčejným člověkem zametl. Zatímco privilegovaní jedinci si zaplatí právníky, sem tam někoho podmáznou a od soudu odcházejí s čistým štítem, obyčejný člověk aby se bál, že u soudu dostane trest smrti za krádež rohlíku.

6. Obyčejný člověk nemá nikdy protekci

Takový obyčejný člověk nemá nikdy a nikde žádné známé či příbuzné, kteří by mu sem tam něco zařídili nebo ho někde protlačili. Obyčejný člověk je obklopen výhradně dalšími obyčejnými lidmi, kteří znají rovněž pouze obyčejné lidi. Je to začarovaný kruh. Pokud obyčejný člověk zná někoho například na úřadě, kdo mu vždy pomůže a díky komu může předbíhat ve frontě, přestává být obyčejným člověkem.

7. Obyčejný člověk poctivě pracuje od nevidím do nevidím

Obyčejný člověk se musí pořádně ohánět, aby zaplatit hypotéku, mohl jet na dovolenou do Chorvatska a mohl si občas zajít na pivo. Obyčejný člověk pracuje poctivě a tvrdě. Je to stavební kámen naší ekonomiky.

8. Obyčejný člověk nezávidí, pouze nepřeje

Obyčejný člověk nikdy nikomu nic nezávidí, protože je rovný. Pokud někdo má na kontě sto milionů korun, tak je jasné, že je nakradl. Tato nespravedlnost nenechá obyčejného člověka chladným. Jelikož je morálně na výši, tak dotyčnému peníze nezávidí. Místo toho, aby mu je záviděl, tak mu ty peníze nepřeje, protože je nenabyl poctivě.

9. Obyčejný člověk pracuje poctivě rukama

Obyčejný člověk pracuje celý život rukama a vidí za sebou kus odvedené práce. Vytváří hodnoty. Pokud někdo vydělává spoustu peněz tím, že například řídí firmu, je to moderátor nebo sportovec, pak by ho obyčejný člověk hnal tahat pneumatiky do fabriky za minimální mzdu, aby si dotyčný vyzkoušel, jaké to je pořádně pracovat.

Obyčejný člověk nesnáší, když se někde zveřejní vysoká částka honoráře pro umělce, sportovce nebo nedej bože managery. To si pak obyčejný člověk musí odplivnout a postěžovat si, jak je ten život nespravedlivý.

A TADY se můžete podívat, co všechno obyčejný člověk dneska ještě musí platit a za které věci dříve nemusel vyhodit přes půl výplaty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články