fb pixel Dědictví kostí odhalí tajemnou minulost jedné detektivky: Netflix přináší adaptace španělského bestselleru – G.cz
Vyhledávání

Dědictví kostí odhalí tajemnou minulost jedné detektivky: Netflix přináší adaptace španělského bestselleru

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Další týden nouzového stavu před námi znamená další premiéru týdne, kterou si odbudeme z obýváku nebo ložnice a skrze Netflix. Tentokrát jsme vybrali snímek pro milovníky mysteriózních detektivek - adaptaci španělského literárního bestselleru Dědictví kostí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.4.2020, 09:55

Děsivé dědictví

Karanténa nuda je, a když nemůžeme do kina, přijde kino za námi! Stačí si pořídit HBO GO, Netflix nebo jinou streamingovou službu a jste v pohodě. Ačkoliv jsou sály s velkými plátny zavřené, neznamená to konec naší rubriky PREMIÉRA TÝDNE. Jen teď místo kinonovinek vybíráme novinky právě na některé z výše uvedených internetových televizí. Tentokrát naše volba padla na adaptaci španělského literárního bestselleru Dědictví kostí.

V mysteriózním kriminálním příběhu z pera Dolores Redondo se těhotná policejní vyšetřovatelka Amaia Salazar vyrovnává s rok starým případem z údolí Baztán, který ji zavedl nejen do rodného městečka Elizondo, ale také zpět k temné minulosti, kterou chtěla nechat daleko za zády. Nyní je ale povolána řešit další záhadu. Několik vězňů v ústavu pro choromyslené zločince totiž spáchalo sebevraždu. Mrtví po sobě nechali vzkaz, jediné slovo - Tarttalo. Salazar tak musí opět otevřít rodinnou Pandořinu skříňku a čelit svým nočním můrám i své vlastní, šílené matce.

Dědictví kostí vyšlo ve Španělsku jako druhá kniha série detektivních příběhů spisovatelky Dolores Redondo v roce 2014. První kniha nese název Neviditelný ochránce (El guardián invisible) a trilogie je završena dílem Oběť bouři (Ofrenda a la tormenta). Neviditelný ochránce se ve Španělsku stal literárním hitem a jeho filmová adaptace s Martou Eturou v hlavní roli Amaiy Salazar přišla už v roce 2017. Dědictví kostí je počin z loňského roku a Netflix jej premiérově zařadí do nabídky 17. dubna. Adaptace Oběti bouři je pak naplánovaná na letošek.

Počin režiséra Fernanda Gonzáleze Moliny se stejně jako předloha dotýká mysteriózna, duchovna i náboženství a funguje ve světě opředeném bohatou mytologií. Přesto je jeho příběh aktuální a velmi reálný, neboť pojednává o zlu, které se neskrývá v neviditelných démonech, ale přímo v nás, obyčejných smrtelnících.

Máte-li tedy rádi třeba Purpurové řeky nebo pokud se vám líbila řada filmů o tzv. oddělení Q natočená podle knih švédského autora kriminálek Jussiho Adler-Olsena, dejte šanci i tomuto španělskému kousku. Upoutávka napovídá, že zklamaní určitě nebudete.

Podobné články

Doporučujeme

Další články