fb pixel Děcko s vibrátorem a polský šmelinář: 7 šokujících reklam, které televize zakázala – G.cz
Vyhledávání

Děcko s vibrátorem a polský šmelinář: 7 šokujících reklam, které televize zakázala

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Udělat dobrou reklamu je svým způsobem umění. Občas se markeťákům podaří vytvořit nadčasové dílo, na které lidé vzpomínají ještě dávno po tom, co je samotný produkt ztracen v propadlišti dějin. No a někdy se nechají tvůrci unést takovým způsobem, že se pak musí jejich nová reklama zakázat...

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 9.5.2019, 11:37

1. Xbox – Life is Short

První generace dnes populární konzole od Microsoftu přišla na trh v době, kdy celý herní průmysl ovládalo Sony se svým Playstationem. Bylo tedy jasné, že nový produkt bude muset hráče skutečně zaujmout, jinak skončí krachem jako desítky mašin před ním. A jelikož odvážná reklamní kampaň se nejednomu výrobci již vyplatila, rozhodl se Microsoft vsadit na poměrně drsnou reklamu s porodem, který se tak úplně nepodařil – rodička během porodu vystřelí svoje dítě z okna takovou silou, že novorozeně stihne za letu zestárnout ve starce, který svůj život zakončí pádem do hrobu. Reklama byla v Británii velice rychle zakázána jako „urážlivá, šokující a nechutná.“

2. Volkswagen Amarok – Too powerful for TV

Televizní rady velice často zakazují reklamy na auta, které ukazují nebezpečné řidičské manévry, protože by se jimi mohli někteří méně inteligentní jedinci inspirovat. Právě z toho si utahuje australská reklama na Volkswagen Amarok, ve které uvidíme partu markeťáků, kteří se snaží natočit tu nejdrsnější reklamu na světě, ale většinu musí vystříhat, jelikož by ji nemohli vysílat. Ironií osudu byla nakonec i tato samotná reklama zakázána, jelikož v ní přeci jen zůstalo několik nebezpečných záběrů. To zabolí.

3. Durex – Feel Everything

Reklama zcela jasně inspirována kultovní filmem Woodyho Allena Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat), nám představí mladého muže, který se vydá na rande za svou slečnou. To by bylo v pořádku, kdyby ho přitom nepronásledovalo stádo personifikovaných spermií, které se nakonec zachytí v gigantickém kondomu.

4. Ikea – Tidy Up

Na první pohled neškodná scénka, ve které si malý chlapec hraje na zemi se svými hračkami, se změní v okamžiku, kdy se mu v ruce objeví podlouhlý předmět falického tvaru. Zatímco se chlapec směje, vesele mu před obličejem poskakuje stříbrný vibrátor. A poselství reklamy? Uklízejte – když už ne kvůli sobě, tak kvůli svým dětem.

5. Zazoo Condoms – Use condoms

Tohle známe úplně všichni – uřvané dítě v obchodním domě, které křičí, kope kolem sebe a válí se po zemi, jelikož mu jeho táta nechtěl koupit balení bonbonů. Zatímco pozorujeme zdeptaného otce, ukáže se pod ním nápis „Use condoms“. A je to tak – nic člověka nedonutí k používání antikoncepce lépe, než pohled na nevychované děcko. Brrr.

6. McDonald’s – Dead Dad

„Jaký byl táta, mami?“ ptá se chlapec, kterému umřel otec, své matky. Zatímco mu maminka vypráví, že táta měl velké ruce, vždy čisté boty a miloval fotbal, zjišťuje smutný kluk, že se taťkovi v ničem nepodobá. Tedy až do momentu, kdy se zakousne do pořádného burgeru od McDonaldu. „Ten měl tvůj táta taky rád,“ prohlásí máma s nostalgickým povzdechem a mladík konečně zjistí, že s mrtvým rodičem ho pojí láska k přesmaženému rybímu sendviči. Jestli něco křičí „BAD TASTE“, tak je to tahle necitlivá odpornost.

7. T-Mobile – Polský šmelinář

A na záběr tady máme jeden tuzemský marketingový přešlap, který si dokonce vyžádal oficiální protesty polské ambasády. Zatímco Ivan Trojan běžkuje někde na česko-polském pohraničí, rozbije se mu mobil – naštěstí pro něj se za rohem objeví stereotypní polský prodavač, který mu hned prodá nový. Než si stihne Trojan uvědomit, že ho šmelinář okradl, zmizí polský podvodník někam do lesa. Poté, co si u operátora stěžovalo polské velvyslanectví, byla reklama stažena – arbitrážní komise Rady pro reklamu dokonce rozhodla, že byl klip neetický.

A tady si prohlédněte 7 nejbizarnějších socialistických reklam.

Podobné články

Doporučujeme

Další články