Zemřel "cimrman" Jaroslav Weigel: Uctěme jeho památku výběrem nejlepších hlášek geniální české divadelní party – G.cz
Vyhledávání

Zemřel "cimrman" Jaroslav Weigel: Uctěme jeho památku výběrem nejlepších hlášek geniální české divadelní party

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Ti nejlepší pomalu odcházejí. Ve čtvrtek brzy ráno po vleklé nemoci ve věku 88 let zemřel grafik a dlouholetý člen divadelního souboru Járy Cimrmana Jaroslav Weigel. Médiím to potvrdil syn spoluzakladatele divadla JC Jan Čepelka.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.9.2019, 12:34

"Jdu na sever... A už jdu na jih!"

Ať už Hospoda Na Mýtince, Záskok nebo třeba právě Dobytí severního pólu, z něhož pochází hláška se změnou světové strany; fórů, hlášek a citátů z divadelních her Járy Cimrmana - nebo spíše Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka - je mnoho. Nejen geniální tvůrčí duo ve vedení ale vytvořilo tenhle český kult, který nelze nemilovat. Stejnou zásluhu na tom má parta herců, která v DJC působí.

Její součástí byl od roku 1970 i grafik a herec Jaroslav Weigel. Ten dnes nad ránem podlehl dlouhé nemoci a ve věku 88 let zemřel. Deníku N to potvrdil Jan Čepelka, syn Miloně Čepelky aka jednoho ze zakladatelů divadla. S "cimrmany" ale nikdy není mnoho prostoru pro smutek, a proto uctěme Weigelovu památku s trochou smíchu nad galerií těch vůbec nejpopulárnějších cimrmanovských hlášek:

Chybí nám v seznamu vaše oblíbená hláška? Napište ji do komentářů a doplňte nás.

A pokud ne, tak tady 7 věcí, které by měl každý Čech udělat alespoň jednou v životě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články