Debil, blbeček, debil, blbeček... Fóry Ladislava Smoljaka nás nikdy neomrzí

Je tomu sedm let, co do filmově-divadelního nebe odešel komik a jeden z duchovních otců cimrmanovského fenoménu Ladislav Smoljak. A protože fóry, které spolu se Svěrákem a dalšími pro divadelní hry a filmy o Járovi Cimrmanovi vymyslel, se nikdy neomrzí, dali jsme dohromady list našich nejoblíbenějších hlášek.

1. Notář mi vyprávěl, že dědeček byl vyhlášený samotář, lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl, ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si zařídil hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi.

2. Cože? To jsem blázen... Že v Českých Budějovicích by chtěl žít každý? Co je to za blbost?! Byl jste někdy v Budějovicích?

3. Ale já bych to nejraději otočil a driftoval zpátky. K nám, domů, do Prahy, do Podolí, do lékárny, doprdele to je mi smutno.

4. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

5. „Chlast – slast“ - napsáno po osmém pivu, kdy mistrova mysl již lehce ochabovala.

6. Jeden herec mohl v jediném představení rychlým střídáním masek zastat hned několik ženských rolí. Takto sehrál Ota Plk šest žen Jindřicha VIII. a všechny veselé paničky Windsdorfské.

7. Jdu na sever... A už jdu na jih.

8. Jsem bezvýhradný ateista, až se bojím, že mě Pánbůh potrestá.

9. Vidím před vraty doktorský sáně a říkám si, že on je u nás doktor - a taky jó! Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat.

10. Debil, blbeček, debil, blbeček, debil, blbeček. Akorát tam vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva blbečci vedle sebe.

Chybí nám v seznamu vaše oblíbená hláška? Napište ji do komentářů a doplňte nás.

A pokud ne, tak tady 7 věcí, které by měl každý Čech udělat alespoň jednou v životě.


Komentáře

Doporučeno pro vás