Dáte si krevetu s kokainem? Britští vědci zjistili, že všechny sladkovodní krevety v Anglii obsahují populární drogu – G.cz
Vyhledávání

Dáte si krevetu s kokainem? Britští vědci zjistili, že všechny sladkovodní krevety v Anglii obsahují populární drogu

S šokujícím zjištěním tentokrát nepřišli američtí vědci, nýbrž jejich britští kolegové, kteří během testování obsahu chemikálií ve sladkovodních krevetách odhalili, že těla testovaných živočichů obsahovala jednu překvapivou látku - kokain.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 2.5.2019, 17:01

Venkovské krevety na ketaminu

Výzkumníci z King’s College v Londýně došli k zajímavému objevu během studování znečištění vodních živočichů mikročasticemi v řekách ve východní Anglii. Všechny testované krevety obsahovaly určitě množství kokainu a velká část z nich v sobě měla i další rekreační drogy – jmenovitě ketamin, který se běžně používá jako anestetikum pro koně, ale v posledních letech si získává popularitu mezi mládeží pro své halucinogenní účinky. Vzorky krevet byly odebrány z patnácti různých míst napříč pěti hlavními řekami okresu Suffolk.

Právě přítomnost kokainu ve vodách venkovského Suffolku byla pro vědce největším překvapením – dle svých slov očekávali tento druh drogového znečištění spíše v Londýně než na ospalém britském venkově. Studie zveřejněná v odborném časopisu Environment International tak pouze dokazuje, že kokainová epidemie, která v posledních letech prudce zasáhla Britské ostrovy je skutečně všudypřítomným problémem.

Pokud si naši čtenáři představují, že britské řeky jsou teď plné agresivních krevet z roztaženými zorničkami, čeká je zřejmě zklamání – podle vědců je hladina kokainu příliš malá na to, aby způsobila změny ve zvířecím organismu či v chování živočichů.

A zde si přečtěte 10 důvodů, proč je první film Wolverine jedným z nejhorších komiksových filmů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články