fb pixel Další zneuctění Havlovy památky: Exprezidentovu chalupu na Hrádečku posprejoval vandal – G.cz
Vyhledávání

Další zneuctění Havlovy památky: Exprezidentovu chalupu na Hrádečku posprejoval vandal

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Vy toho Havla prostě nenecháte v klidu odpočívat, že ne? Na vratech chalupy českého exprezidenta v osadě Hrádeček na Trutnovsku si zatím neznámý vandal zchladil žáhu. Na dveře budovy totiž velkými písmeny napsal "ožrala, feťák, kurveník". Nemovitost je v současné době majetkem Dagmar Havlové.

Martin Miko
Martin Miko 11.10.2019, 12:03

Plivání na Havla zas a znovu

Okolo bývalého prezidenta Václava Havla je poměrně živo i mnoho let po jeho smrti. Bohužel se mnohdy jedná o negativní komentáře, kterými si někteří lidé nejspíš léčí svoje vlastní mindráky a životní neúspěchy. Mezi takové zřejmě patří i zatím neznámý vandal, který na vrata Havlovy proslulé chaty v osadě Hrádeček na Trutnovsku nasprejoval nápis „ožrala, feťák kurevník“, čímž chtěl pravděpodobně dát najevo svůj názor na zesnulého člověka, který mu nemůže argumentovat.

Tento čin se stal už minulý týden ve čtvrtek v poledne. Policie v současné době po pachateli pátrá a zajištuje důkazy, které by mohly vést k dopadení vandala, kterému nyní hrozí trest až roční odnětí svobody.

Chalupu na Hrádečku Václav Havel koupil už v 60. letech a trávil v ní čas během období normalizace. Bydlel zde, když pracoval jako pomocná síla v pivovaru v Trutnově. Zároveň tam i tvořil a konalo se zde mnoho koncertů a divadelních představení. Za zmínku stojí například hudební vystoupení The Plastic People of the Universe. Havel sem pozval dokonce i Madeleine Allbrightovou či samotného dalajlámu. Místo obzvlášť milovala Havlova první žena Olga. Po Havlově smrti se majitelkou nemovitosti stala druhá paní Havlová.

O Hrádečku se začalo diskutovat před několika dny, když se ukázalo, že by zde Dagmar ráda nechala postavit hotel s parkovištěm, pietním místem a muzeem Václava Havla. To bohužel neprojde, protože podle Seznam je pozemek, kde by chtěla Havlová stavět, součástí soustavy chráněných oblastí Natura 2000.

A zde vás zajisté potěší nový sitcom Jaromíra Soukupa, ve kterém si zahrál premiéra.

Podobné články

Doporučujeme

Další články