fb pixel Čtyři nápady, jak vyladit venkovní posezení k dokonalosti – G.cz
Vyhledávání

Čtyři nápady, jak vyladit venkovní posezení k dokonalosti

Zdroj: www.unsplash.com, photo by Randy Fath

Pergola je místo, které snadno přetvoříte v malou oázu. V jejím stínu se báječně lenoší a ještě lépe klábosí s přáteli. Inspirujte se našimi tipy a proměňte pergolu v letní obývací pokoj.

Komerční článek
Komerční článek 21.4.2020, 10:04

Pohodlí na prvním místě

Co by to bylo za venkovní posezení, kdybyste se zde nemohli po náročném dni rozvalit s oblíbenou knížkou nebo Netflixem? Do pohodlného posezení pod pergolou navíc nemusíte investovat tisíce. Bude vám stačit pár palet, polstrování a spousta polštářů. Vytvoříte tak měkoučký a praktický boho koutek jako vystřižený z katalogu o bydlení.

Budiž světlo

Ať je Vaše pergola přímo u domu, na terase, nebo na zahradě, osvětlení je základ. Navodí tu správnou atmosféru a můžete zde vysedávat dlouho do noci. Máte-li pergolu na slunném místě, klidně sáhněte po solárním osvětlení, které se hravě přes den nabije, a vám odpadne starost s přívodem elektřiny. Romantické a v populárním hygge stylu je závěsné osvětlení v podobě lucerniček, které poskytne rovnoměrné osvětlení na celou plochu.

Kousek přírody

K pergole neodmyslitelně patří popínavé rostliny. Nemusíte být žádný velký pěstitel, aby se vám na zahradě plazil zelený porost. Pořiďte si pnoucí trvalky, které se za pár let bohatě rozrostou a vytvoří tak přirozené stínění. Orientujte se hlavně podle slunce – čím více světla, tím více květů budou rostliny mít. Pokud nejste tak romanticky ladění na sezení pod kvetoucím porostem, sáhněte raději po stálezeleném břečťanu. Ty nejkrásnější pergoly jsou zdobené pnoucími plaménky, vistárií nebo růží.

Venkovní kuchyň

Dejte sbohem trápení u rozpálené plotny, zatímco venku je výheň, a vytvořte si příjemnou letní kuchyň ve stínu pergoly. Pořiďte si plynový gril a užijte si grilování bez dýmů i rozpalování. Postavte si malou kuchyňskou linku z palet, přidejte pár háčků na náčiní a voilà! Letní kuchyň za hubičku je na světě.

Při výběru a samotné stavbě pergoly si vždy přizvěte na pomoc odborníky. Zařízení pergoly většina z nás zvládne svépomocí, byla by ale škoda mít venkovní posezení nedomyšlené nebo se špatným výběrem stínicí techniky. Společnost ISOTRA dokáže postavit pergolu šitou na míru vašim představám i domu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články