10 mladých celebrit, které vydělávají miliardy

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
25.11.2014, 11:00
Ještě jim nebylo třicet, ale už teď mají vyděláno na zbytek života. Kdo v šoubyznysu nejvíc vydělává a přitom mu ještě teče mlíko po bradě?
Magazín Forbes už zase zavařil kalkulačky a přinesl nám žebříček nejmladších šoubyznysových celebrit, jejichž loňské výdělky se blížily sedmi nebo dokonce osmimístným částkám. Samozřejmě v dolarech, což je pro závist za velkou louží vzhledem k aktuálnímu kurzu výhodné, a navíc to z řady celebrit dělá korunové miliardáře. Berte v potaz, že řešíme POUZE loňské výdělky, takže většina z účastníků má opravdu, ale opravdu, vystaráno.  

1. Justin Bieber (20): 1,76 miliardy korun

Kanadský klučík je nejvíc nenáviděnou i milovanou osobou na světě. Vyprodává koncerty, bulváry i soudní síně. A zjevně mu to královsky sype. Jestli sám sebe nezabije, bude s tím moct za pár let seknout a užívat si svoje miliony.  

2. One Direction (21): 1,65 miliardy korun

Tohle je trochu podvod, protože... no protože těch kluků je pět! Sólově by se nedostali ani do první desítky. A sólově by taky vlastně vůbec nefungovali. Na míru postavený projekt ale zjevně marketingoví odborníci zvládli na jedničku - děvčata se po 1D mohou utlouct.  

3. Taylor Swift (24 let): 1,4 miliardy korun

Pár fanoušků tahle blondýna naštvala, když přestala zpívat country a přesedlala na žvýkačkový popík. Jenže, co je pár desítek tisíc ztracených fanoušků oproti milionům duší, které sebrala třeba Katy Perry? Taylor Swift na téhle změně směru rozhodně vydělala.  

4. Bruno Mars (29 let): 1,32 miliardy korun

Návykové hity, které točí rádia pořád dokolečka a hlavně neskutečná pracovní morálka. Bruno Mars stihnul loni odehrát 118 koncertů a natočit album. Komu se nelení, tomu se zelení. V tomto případě mluvíme o miliardovém zisku. Kdo by to do nenápadného kluka ve slamáku řekl?  

5. Rihanna (26 let): 1,05 miliardy korun

Rihanna loni vyprodukovala celou řadu hitů. Co na tom, že většina z nich má v názvu ft., což značí, že si pomohla účastí další celebrity. Zpěvačka především umí svoje hity prodat. Na sociálních sítích má víc fanoušků než ona jedině nedostižný Bieber.  

6. Miley Cyrus (21 let): 796 milionů korun

Miley loni pořádně provokovala, ať už twerkováním, vyplazováním jazyka nebo odhalováním všeho a všude. Ani na chvilku nemějte pocit, že jsou to důsledky drogových úletů. Tahle dobře promyšlená reklamní kampaň dostala bývalou televizní hvězdičku zpátky do oběhu. Vydělala dvakrát tolik než za poslední tři roky. Negativní reklama je taky reklama!  

7. Jennifer Lawrence (24 let): 750 milionů korun

Jediná celebrita v žebříčku, která nezpívá. J-Law, jak ji fanoušci přezdívají, je důkazem toho, že peníze se dají vydělat i před kamerou. Jen si musíte hodně máknout - vyhrát pár Oscarů, zajistit si účast ve dvou blockbusterových sériích (Hunger Games, X-Men) a hlavně se na červeném koberci hodně usmívat a nezapomenout poděkovat producentům. Dokonce ani aféra s ukradenými nahými fotkami ji nesrazila na kolena. Dost možná právě naopak.  

8. Lady Gaga (28 let): 726 milionů korun

Předloni by Gaga byla podstatně výš. Zranění kolene a nepříliš přesvědčivé recenze její poslední desky přispěly ke značnému poklesu příjmů, ale setrvačnost v šoubyznysu pořád funguje, takže stačilo obvolat pár méně známých lokací a turné na příští měsíce se vyprodalo za několik minut. Zlatá éra Gagy je ale definitivně pryč.  

9. Avicii (25 let): 616 milionů korun

A co je to ten Avicii? Švédského DJ, který stojí za nemalou dávkou loňských hitů, potkal tváří v tvář málokdo, ale to neznamená, že by inkasoval menší šeky. Kromě prodeje singlů měl také slušné honoráře za DJování v nejslavnějších klubech světa. Jedna šichta za druhou, milionek k milionku, a na konci roku se může oslavovat.  

10. Skrillex (26 let): 396 milionů korun

Dubstepový guru je pořád v kurzu - spolupracuje na muzice k různým filmům, vyrábí znělky pro světoznámé firmy a roztáčí atmosféru v nejlepších klubech. Dubstepu jsme se možná už trochu přejedli, ale jeho duchovní otec s neposedným účesem má určitě ještě pár trumfů v rukávu.   A tady máte jako bonus 10 nejlépe placených televizních herců. 

Komentáře

Doporučeno pro vás