CONiáš, Vinobraní na Hradě a další 5 akcí, které v Praze a jejím okolí nesmíte o víkendu minout – G.cz
Vyhledávání

CONiáš, Vinobraní na Hradě a další 5 akcí, které v Praze a jejím okolí nesmíte o víkendu minout

Lítejte mezi paneláky!
Zdroj: Facebook.com

Co podniknout tento víkend 19. až 20. září? Dali jsme pro vás dohromady další tipy na dobrou zábavu - a některé z nich budou i zdarma!

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 17.9.2015, 13:00

1. CONiáš 2015: Pod parou

Kdy: sobota

V Městské knihovně na Mariánském náměstí se pořád něco děje a každoroční Coniáš patří k těm nejznámějším akcím. Fandové fantastiky v literatuře, komiksu i filmu si tu od desíti hodin dopoledne mohou poslechnout řadu přednášek českých spisovatelů fantasy i sci-fi, zahrát deskovky, výměnit i prodat knihy, zasoutěžit s cosplayery a mnoho dalšího. Letošní téma Pod parou odkazuje k tomu, že se devátý ročník bude odehrávat na téma steampunk. Tak doražte - vstup je s platnou kartičkou čtenáře zdarma. Více o programu najdete na TOMTO odkazu.

2. Flyboarding v Central parku

KDY: sobota

Léto ještě není úplně u konce, takže pokud si chcete tento rok naposledy vyzkoušet, nebo na vlastní oči vidět flyboarding, doražte do Central parku Stodůlky. Výuka od samotných závodníků z mistrovství světa vás bude něco stát, ovšem pokud se budete sami chtít podívat, jaké to je svištět nad hladinou jako Iron man, ten den se dočkáte několika flyboardových show. Více info k ceníku a kontakty na vyučující závodníky najdete na TOMTO odkazu.

3. Vinobraní na Pražském hradě

KDY: sobota + neděle

Koštování vín v okolí Hradu mělo vždycky na sklonku léta skvělou atmosféru a při letošním 10. ročníku budete moci ochutnat až ze 17 různých vinařství. Nevynechejte ani moravský burčák, čerstvou hroznovou šťávu a spoustu jídla k tomu. Bude to holt balada babího léta pro vaše chuťové buňky. Vstup na program v Královské zahradě je zdarma, degustace v Míčovně pak za poplatek 80 korun, v němž je zahrnuta cena skleničky. Více o programu najdete ZDE.

4. Houbyfest 2015

KDY: sobota

My Češi si na dary lesa dost potrpíme. A tak jestli jste letos v lese neměli štěstí, nebo právě naopak, nemůžete se hub nabažit,, vyrazte na festival jim přímo věnovaný. Zajeďte do Řevnic u Prahy, kde si užijete skvělý program a také jídlo věnované tomuto nadčasovému fenoménu. Vstupné je zdarma. Více informací k akci najdete ZDE.

5. Dyzajn Market

KDY: sobota + neděle

Podzimní pokračování módního veletrhu, který jste letos už měli možnost poctít svou přítomností na Střeleckém ostrově, se tenhle víkend odehraje na Piazzetě Národního divadla. Budete tu moci okukovat přibližně 180 designérů, kteří budou na přehlídkách prezentovat své autorské modely a také budou jako vždy své kousky i prodávat. Tak si je nenechte ujít, možná zde najdete novou hvězdu svého šatníku. Vstupné je samozřejmě zdarma. Více informací najdete na TOMTO odkazu.

6. Burgerfest 2015

KDY: sobota + neděle

Konečně nás tohle babí léto čeká největší masožravá akce letošního roku. Na víkend byste si měli trochu šetřit místo v žaludku, protože na Výstavišti Holešovice budete mít možnost ochutnat velké množství hovězího masa mezi dvěma bulkami housky v mnoha různých obdobách. Vstupné je zdarma a více informací se dozvíte na TOMTO odkazu..

7. Staroměstská radnice dokořán

KDY: sobota + neděle

Pokud Staroměstskou radnici znáte jen zvenčí, musíte ji tenhle víkend rozhodně poznat podrobněji. Tuhle sobotu i neděli bude možné si prohlédnout všechny interiéry radnice, i ty které jsou obvykle veřejnosti nepřístupné. Vstupné je zdarma, takže by byla škoda takovou příležitost propásnout. Více o akci se dozvíte ZDE.

A kam zajít v Praze na dobrý burger, to se dozvíte v TOMTO článku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články