Coca-Cola se omluvila Ukrajině za Krym na ruské mapě – G.cz
Vyhledávání

Coca-Cola se omluvila Ukrajině za Krym na ruské mapě

Coca-Cola se oficiálně omluvila Ukrajině za „nedorozumění“. Uveřejnila totiž reklamu s mapou Ruska zahrnující i Krymský poloostrov. Příspěvek vzápětí stáhla.

David Horák
David Horák 8.1.2016, 15:25

Oficiální omluvu společnosti za nedorozumění způsobené mapou tlumočila šéfka z kanceláře Coca-Coly ve Washingtonu Kate Irvinová osobně na zastuptelství Ukrajiny. Irvinová při té příležitosti předala diplomatům omluvný dopis viceprezidenta Coca-Coly Clyda C. Tuggleho, v němž vysvětluje, že mapu připravila nezávislá agentura bez vědomí či souhlasu Coca-Coly, nicméně uvádí, že nápojářská společnost na sebe bere plnou odpovědnost.

Koncern mapu stáhl ihned poté, kdy vyvolala rozruch a na Ukrajině se začaly objevovat výzvy k bojkotu Coca-Coly.

Ruský zábor ukrajinského poloostrova z března 2014 mezinárodní společenství neuznalo. Neznamená to však, že by se proti záboru stavěli odmítavě úplně všichni: „Severokorejské úřady pokládají za zcela oprávněné připojení Krymu k Ruské federaci,“ zhodnotil Ruskou přepadovku na Ukrajině vedoucí tiskové služby pchjongjangského ministerstva zahraničních věcí Čong Dong Hak.

Ukrajina ale není jediná evropská země, která pocítila drzost současného Kremlu. V článku Putin glorifikuje okupanty a vrahy si můžete přečíst, jak Putin v Budapešti při kladení věnců obhajoval ruský masakr v Maďarsku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články