fb pixel Co sakra dělá manažer štěstí? A kdo je dula? Vybrali jsme 5 nejbizarnějších povolání 21. století – G.cz
Vyhledávání

Co sakra dělá manažer štěstí? A kdo je dula? Vybrali jsme 5 nejbizarnějších povolání 21. století

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Pravděpodobně jste zaznamenali, že lidem se zkrátka v posledních letech nechce do práce, a tak vymýšlejí různé alternativní způsoby obživy, nad kterými obyčejní lidé jako my kroutí hlavou. Živit se v této době můžete v podstatě čímkoliv. Stačí pouze vědět, že vám za to někdo zaplatí a věnovat tomu trochu času.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 9.1.2019, 16:25

1. Jogín

Staňte se věrným přiznivcem jógy, který tento soubor tělesných a dechových cvičení objevil před dvěma lety na YouTube. Od té doby navštívil pár kurzů, napsal o józe pár statusů a postnul několik fotografií při cvičení. Následovala měsíční návštěva Indie, která zahrnovala intenzivní jogínování a byla završena získáním certifikátu. Součástí této duchovní cesty bylo i jogínovo prozření, které obsahovalo možnost zmonetizovat svou zálibu, a tak vznikl jogín z povolání s vlastní facebookovou stránkou a moudrým účtem na Twitteru.

2. Motivační trenér

Když spojíte esoterika s finančním poradcem, vznikne vám motivační trenér. Jedná se o člověka, který ve vás probudí vnitřní sílu a moudrost a zároveň vám umožní najít vaše životní poslání a vnitřní motivaci. Navíc bude naslouchat vašim životním potřebám v rámci vašeho zaměstnání. To vše za pouhých tisíc korun na hodinu. V případě, že jste z druhé strany republiky, zvládne vše i po telefonu nebo skrz Facetime.

3. Dula

Duly v posledních letech rostou jako houby po dešti. Jedná se o ženu, která poučuje ženu v jiném stavu o procesu porodu. Takže jí vypráví o těhotenství, a dokonce je pak i u momentu, kdy matka přivádí potomka na svět. Jedná se o jakýsi support, který vyvrcholí tím, že dula sebere placentu své klientky, usuší ji a následně z ní vyrobí kapsle a tinkturu. Odvážnějším matkám v šestinedělí vyrobí z placenty čerstvé zdravé smoothie.

4. Manager štěstí

Happiness manager neboli manager štěstí je jakýsi novodobý klaun každé korporace, který se zabývá problémy zaměstnanců ve firmě. Když se například někomu ze zaměstnanců nelíbí interiér kanceláře, donutí ho manager štěstí zůstat v práci déle. Po pracovní době objedná pizzu a společně kancelář polepí obrázky a motivačními citáty, aby se všichni cítili lépe. Rovněž asistuje u přijímacích pohovorů, kde se potenciálního zaměstnance zeptá například na to, jakou rasu psa má doma, aby odhalil charakter dané osoby. Ano, my víme. Je to bizár.

5. YouTuber

Zatímco ve světě se YouTubeři předhánějí v tom, kdo vytvoří kvalitnější a zajímavější obsah, v českém prostředí to funguje přesně naopak. Samozřejmě, že je tu několik výjimek a díky bohu za ně, nicméně většina YouTuberů disponuje jen lobotomním chováním. V praxi to znamená, že hloupí vytváří obsah pro ještě hloupější. Firmy bohužel nehledí na kvalitu obsahu, ale na počet odběratelů a sledovanost videí, takže spolupracují s každým, kdo je vidět. Tím, že těmto truhlíkům cpou peníze, jim dávají najevo, že to, co dělají, dělají dobře a podporují je v další a další činnosti. Realita ale leží úplně jinde...

A zde si přečtěte o tom, proč by lidé neměli sbírat víčka na charitu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články