Co jste asi nevěděli o obuvních gigantech – G.cz
Vyhledávání

Co jste asi nevěděli o obuvních gigantech

Zdroj: Footshop.cz

Neboj, nedočteš se tady o počtu prodaných párů nebo vyřešených reklamací, máme pro tebe něco zajímavějšího! V životě to sice moc neupotřebíš, ale vzdělávání se učením zbytečností je ta nejvznešenější forma prokrastinace, takže číst dál je ve tvým vlastním zájmu!

FootShop.cz
FootShop.cz 17.8.2016, 09:20

Nike

Legendární fajfka vznikla 1971 na skicáku studentky Carolyn Davidsonové, jejíž tehdejší příjem činil dva dolary za hodinu. Neznámou rovnicí bylo spočítáno, že takováhle fajfka zabere při vymýšlení tak 17 a půl hodiny, takže Carolyn vyfasovala 35 dolarů a čau. Na tuhle zakázku asi s láskou nevzpomíná.

Reebok

Při vymýšlení názvu svýho novýho brandu se můžeš nechat inspirovat ledasčím. Málokdo se ale nechá inspirovat tím, jak izolovanej africkej kmen svým jazykem, kterýmu stěží rozumí on sám, vyslovuje svůj svébytnej překlad slova „antilopa“. Jo, přesně takhle vznikl Reebok.

New Balance

Starší lidi často říkají, že když byli mladí a nebyly žádný ty internety, tak celý dny lítali venku a nenudili se. Pěkná blbost. William J. Riley se v roce 1906 nudil tak moc, že většinu času trávil sledováním slepic na dvorku. Přišlo mu neuvěřitelný, jak se můžou tak vypasený slepice udržet na tak titěrných nožkách. Když zrovna nešmíroval slepice, vymýšlel tenisky, a dal tak vzniknout legendárnímu obutí s ještě legendárnějším názvem – New Balance.

adidas

Když nemáš nápad na logo, ale máš přebytečných 1600 euro (tehdy nebyly eura, takže to ber spíš jako přirovnání)) a 2 láhve whisky, prostě si ho koupíš. Tak nějak to udělal adidas a zakladatelé značky Karhu tak přišli nejen o logo, ale i o játra.

Puma

Když se nepohodneš s bráchou v adidasu, tak si prostě založ Pumu. Těžko říct, jaký ponaučení z toho plyne, ale myšlenka je to bezesporu hluboká.

A TADY najdeš 5 tenisek, který ovládly Česko.

Podobné články

Doporučujeme

Další články