fb pixel Co je vlastně napsáno runami na objevené slovanské kosti? – G.cz
Vyhledávání

Co je vlastně napsáno runami na objevené slovanské kosti?

Zdroj: G.cz

Jak asi víte, včera informovala Masarykova univerzita o převratném objevu, který se odehrál na Břeclavsku. Tým vědců objevil kost tura domácího pocházejícího ze šestého století, na které byly vyryty původní slovanské runy. Dokazuje to, že místní Slované měli písmo dávno předtím, než Cyril s Metodějem přišli se svou hlaholicí. Obepsali jsme pár expertů s dotazem, co podle nich záhadný nápis znamená.

Jan Studnička
Jan Studnička 12.2.2021, 07:19

Podle týmu doktora Krivoňáka z Bratislavy tam stojí: „No a co, my máme Tatry.“ Což nevíme, co může znamenat. Asi jde o nějaký typ náboženského popěvku.

Profesor Mondieuau ze Sorbony nám zase řekl: „Nelezte mi do kanclu bez roušky, vy nakažená východoevropská chátro, vraťte se domů!“

Podle Polského institutu pro objektivní vědu je to varování před interrupcemi.

Doktor Li Ha'Tsan z Hong Kongu nám řekl: „Téda, vlastní písmo už v šestém století. To jste šikulové.“

Docent Schleiffenspeiger z Mnichovské univerzity doslova řekl: „Ano, tohle je runa frjů a tohle je runa kahá, takže celkové vyznění je velice volně - Poklekněte před germánským národem, vy méněcenné.“ Načež vykřikl „Ajéje, už zase!“ a pokusil se kost spálit v krbu.

Tým Masarykovy univerzity z Brna, který s objevem přišel, tvrdí, že tam stojí doslova: „Ha ha, až něco takovýho objeví Karlovka, tak nám dejte vědět.“

Vědci z Lomonosovovy univerzity odhadují, že je to zápis nějaké prastaré volby klanového vůdce a podle všeho vyhrál Putin.

Profesorka Kotlíková nám odmítla odpovědět a řekla jenom: „Jak jste se dostal do mého bytu?! Oblékněte se!“

Experti z Harvardu říkají, že jde nejspíš o první zápis metrického systému v historii… a tudíž to můžeme rovnou zahodit, protože je to k ničemu.

Podle katolické církve jde o podvrh, protože v šestém století ještě kosti neexistovaly.

A dle vědeckého týmu Nadace Agrofert je to pohanská relikvie, jejíž objevení jasně ukazuje, že otec Měsíc a syn Slunce stojí při vládě. Nebo co.

Podobné články

Doporučujeme

Další články