Co je to hokej? Česko žije basketem! Co jsou zač hráči, kteří stojí za historickým postupem ČR na mistrovství světa?

Obrázek uživatele Martin Miko
06.09.2019, 12:19

Český basketbal zažívá zlaté časy. Českému národnímu týmu se podařilo postoupit ze základní skupiny na mistrovství světa díky výhře nad Japonskem a Tureckem. Nutno podotknout, že český tým, respektive československý tým, se tohoto turnaje zúčastnil naposledy v roce 1982, což je neuvěřitelných 37 let.

Česká reprezentace boduje

Věřili byste tomu, že český basketbal mužů se kvalifikoval na mistrovství světa po dlouhých 37 letech? Naposledy si československý tým zahrál na mistrovství světa v Kolumbii v roce 1982, kde skončil na 10. místě. Letos tomu bude jinak, jelikož se českému týmu podařilo postoupit ze základní skupiny z druhého místa, což znamená, že se zařadil mezi 16 nejlepších týmů světa.

Postupem do osmifinále si náš tým navíc zajistil účast v kvalifikaci o postup na olympijské hry. České reprezentanty nyní čeká skupina K, do které postoupilo Řecko nebo Brazílie, takže se v příštím týdnu se máme opět na co těšit. Kdo ale tvoří náš hvězdný basketbalový tým? Pojďme se podívat na 10 nejlepších hráčů ze soupisky naší reprezentace:

A zde vás potěší galerie nejoblíbenějších českých mužů s knírem.


Komentáře

Doporučeno pro vás