fb pixel Co je to hokej? Česko žije basketem! Co jsou zač hráči, kteří stojí za historickým postupem ČR na mistrovství světa? – G.cz
Vyhledávání

Co je to hokej? Česko žije basketem! Co jsou zač hráči, kteří stojí za historickým postupem ČR na mistrovství světa?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Český basketbal zažívá zlaté časy. Českému národnímu týmu se podařilo postoupit ze základní skupiny na mistrovství světa díky výhře nad Japonskem a Tureckem. Nutno podotknout, že český tým, respektive československý tým, se tohoto turnaje zúčastnil naposledy v roce 1982, což je neuvěřitelných 37 let.

Martin Miko
Martin Miko 6.9.2019, 12:19

Česká reprezentace boduje

Věřili byste tomu, že český basketbal mužů se kvalifikoval na mistrovství světa po dlouhých 37 letech? Naposledy si československý tým zahrál na mistrovství světa v Kolumbii v roce 1982, kde skončil na 10. místě. Letos tomu bude jinak, jelikož se českému týmu podařilo postoupit ze základní skupiny z druhého místa, což znamená, že se zařadil mezi 16 nejlepších týmů světa.

Postupem do osmifinále si náš tým navíc zajistil účast v kvalifikaci o postup na olympijské hry. České reprezentanty nyní čeká skupina K, do které postoupilo Řecko nebo Brazílie, takže se v příštím týdnu se máme opět na co těšit. Kdo ale tvoří náš hvězdný basketbalový tým? Pojďme se podívat na 10 nejlepších hráčů ze soupisky naší reprezentace:

A zde vás potěší galerie nejoblíbenějších českých mužů s knírem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články